×

Další video: „Za vedení Ústavu mezinárodních vztahů jsem se styděl. Pro pohyb v Paříži budete potřebovat QR kódy. Věřím, že Trump může válku na Ukrajině ukončit.“ – Petr Drulák

Countdown
Zrušit
×

„Křečové žíly má každá třetí žena a každý čtvrtý muž. Roli hraje i věk.“ – vysvětluje přední odborník a primář Ota Schütz. Jaké jsou možnosti řešení?

Co si lze představit pod pojmem žilní systém? Jaké procento žen trpí křečovými žilami? A jaké procento mužů? Proč chodí ženy na operace? Jde podle primáře Oty Schütze důvod více estetický, anebo zdravotní? Kde a v čem tkví příčina tohoto problému a jaké jsou rizikové faktory, kterým můžeme předcházet? 

Primář Ota Schütz je zakladatelem Žilní kliniky, který je vyhledávaným specialistou v oboru s mnohaletou praxí.

„Žilní systém, to je velice rozsáhlá oblast. Žíly má člověk od hlavy k patě. Co se týká žil, které ošetřujeme, jde o žíly dolních končetin – žíly křečové, jakkoli ty mohou být i jinde, ale z devadesáti procent se nacházejí právě dole. Na dolních končetinách.“ – vysvětluje primář Ota Schütz s tím, že co se týká výskytu křečových žil, podle pohlaví se liší výrazně: „Ve statistice operovaných pacientů máme osmdesát procent žen a necelých dvacet procent mužů.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Dá se říct, že každá třetí žena a každý čtvrtý muž má křečové žíly. Je to dané i věkem. V nižším věku je jich málo. Někdo má to velké štěstí, že se narodí bez dispozice, protože je to choroba dispozičně dědičná. A křečové žíly po celý život nemá.“ – dodává primář Ota Schütz.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ota-schutzkrecove-zily
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.