×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

Knižní trh je vzhůru nohama..." říká knihkupec Jan Kanzelsberger

Hostem v pořadu Na vrcholu byl Jan Kanzelsberger - knihkupec a majitel největší knihkupecké sítě v České republice.

“Jako dítě si pamatuju, když jsem chodil k nám do knihkupectví, kde otec pracoval, tak každý čtvrtek stáli lidi frontu na knížky. Dneska je to opačně. Dneska stojí knihkupci frontu na zákazníky. Všichni se snažíme je nějakým způsobem zaujmout a přitáhnout. Je to úplně opačné. Ale je to dobře pro nás všechny. Prodej knih a celý trh se úplně proměnil a je diametrálně vzhůru nohama,” vzpomínal v úvodu Kanzelsberger.

K moderním trendům v oboru, jakými jsou třeba ebooky nebo audioknihy, říká: “Dlouhodobě jsem byl k ebookům a rozvoji elektronického čtení spíše skeptický. Bylo období, kdy se očekávalo, z mého pohledu nerealisticky, že ekektronické knihy nahradí 50% všech vydávaných knih. Nestalo se z toho nic. Ebooky a elektronické knihy se staly určitým prodejním kanálem. Samozřejmě, že mají svůj význam, svoje místo a důležitost, ale rozhodně ne v tom smyslu, že by převálcovaly nebo nahradily klasickou papírovou knihu.”

“U titulů, které jsou hitem a řekl bych, že jich vychází jednotky za desetiletí, tam se ty náklady opravdu počítají na statisíce. Knížky jako jsou série Harry Potter, jako je erotická série 50 Shades. Ty se prodávaly na statisíce, přesné náklady se úplně neví, protože to patří k obchodnímu tajemství,” dodává k největším knižním senzacím posledních let.


Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.