×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Výměna Prymuly za Vojtěcha je logickou volbou. Hamáček zvládá vnitro s přehledem. Pokud skončí Babiš, skončí i celé hnutí ANO.“ – říká politický marketér Petr Dimun.

Stojí za výměnou ministra zdravotnictví nezvládnutý koronavirus, anebo klesající preference hnutí ANO? Mohou politici likvidovat lékaře za nepohodlné koronavirové výroky? Proč se Česká televize a týdeník Respekt chovají nekriticky ke státním zástupcům, jak tvrdí politický marketér a novinář Petr Dimun? A jak ovlivní průběh trestního řízení úniky informací do médií?

 

„Asi lépe by odpověděl můj kolega Tomáš Cikrt ze Zdravotnického deníku, který sleduje zdravotnické otázky, já jsem pouze lehce poučený laik, čtenář novin. Ale důvod výměny ministra Vojtěcha je podle mě jednoduchý. Já být na jeho místě, tak už to rozhodnutí udělám dříve. Pochopil jsem z náznaků a informací, které někdy čtu mezi řádky, že to v něm zrálo delší dobu. Ta výměnu za pana Prymulu asi nikoho neurazí. Já jsem spíše člověk, kterému nekonvenuje armádní velení, ale dá se pochopit, že situace v situaci, ve které se Česká republika nachází, je právě on logickou volbou. Krajské volby v tom podle mne nehrají roli.“ – konstatuje Petr Dimun.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Může podle něj ČSSD pomoci, že Jan Hamáček v popularitě tento týden předběhl premiéra Andreje Babiše (ANO)? „Průzkum jsem viděl, ale pochopil jsem, že je to žebříček nikoli popularity, ale důvěryhodnosti. Tam si myslím, že je potřeba trochu rozlišovat. Druhá věc: ne vždy politik a člověk, který je populární a nejdůvěryhodnější, je také nositelem preferencí pro svoji stranu. Čili spojovat tyto dvě věci dohromady určitě nelze. Ovšem kdybych měl sledovat chování těchto dvou pánů v koronavirové krizi, tak mi je sympatičtější politik standardního typu Jana Hamáčka, byť jsme k sobě, když jsem pracoval v ČSSD, moc nelnuli. Ale funkci na ministerstvu vnitra zvládá s přehledem.“ – dodává Petr Dimun s tím, že pokud skončí Andrej Babiš v politice, tak skončí i celé hnutí ANO.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Petr Dimun byl v letech 2004-2006 ředitelem tiskového odboru a mluvčím Ministerstva spravedlnosti ČR, posléze pracoval v oblasti politického poradenství a PR. Nyní publikuje nejen na České justici.

petr-dimunadam-vojtechroman-prymulaministerstvo-zdravotnictviministr-zdravotnictvicssdprpoliticky-marketingandrej-babisjan-hamacekpavel-nemecjusticeceska-justicejiri-paroubek

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.