×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

Vojtěch Filip: “Nezávislost českých médií je největší lež vůči občanům. Napravování chyb po pravici nás poškodilo. Stát není horší vlastník než soukromá firma…”

„Museli jsme napravovat záležitosti v letech 2010 až 2013 a podporovali řadu kroků ČSSD, ANO a KDU-ČSL a oddělili jsme se od vlády na věcech, které vláda slíbila, ale nesplnila. Byla řada věcí, které jsme po vládě pravice museli napravovat, silnější opoziční hlas tedy měla ODS, to nás poškodilo,” říká Vojtěch Filip, předseda KSČM.

Podle svých slov nechce slibovat nesplnitelné. „Mzdy učitelů se dostávaly hluboko pod průměr v Evropě. Růst učitelů je proto 15 %. Nejdříve musíme narovnat jednotlivé profese a trvalou valorizaci důchodů,“ popisuje Filip.

„Je potřeba zachovat duální systém – veřejnoprávní a soukromá média. Největší lež vůči občanům ČR je, že tady jsou nějaká nezávislá média. Je potřeba mít odvahu, abychom řekli veřejnoprávním médiím, že mají plnit úlohu veřejné služby.“

Podle jeho slov byl vysloveně znechucen tím, co se mu stalo ve veřejnoprávní televizi. „Budeme v každém případě hlasovat proti vyslání českých vojáků na bojové mise,“ řekl předseda komunistické strany.

Proč se od KSČM odvracejí voliči? V čem se neshodne s prezidentem Zemanem? Jak si komunisté představují socialismus v dnešní době? A proč podporují přijetí Istanbulské úmluvy?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.