×

Další video: „Roof je potenciální vrah českého brankáře, proč není trestně stíhán? Svět ovládla psychóza šílenců. ČT by měla udržovat kulturní publikum.“ – říká Jiří Svoboda

Countdown
Zrušit
×

„Stát další prodloužení nouzového stavu nepotřebuje. Rozhodnutí vlády se řídí názory občanů v diskuzích na různých serverech.“ – říká poslanec SPD Jan Hrnčíř.

Mají se v parlamentní demokracii stranická rozhodnutí oznamovat z televizní obrazovky, nebo se mají projednávat s koaličními partnery. Bude hradnímu kancléři Mynářovi stát měřit stejným metrem jako poslankyni SPD Maříkové? Jaká je podle poslance téže strany Jana Hrnčíře definice nepřizpůsobivých občanů? A co přinese České republice chystané bilionové zadlužení?

Jan Hrnčíř (* 1. května 1977 Ivančice) je český ekonom, VŠ pedagog a politik, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, člen SPD.

„My jsme hlasovali pro prodloužení nouzového stavu do konce dubna a domníváme se, že se nic neudálo tak, abychom museli hlasovat pro další prodloužení. I ta situace s nakaženými je relativně příznivá. Počty se významně nezvyšují a odborníci říkají, že prostor pro uvolnění opatření tady je.“ – konstatuje poslanec SPD Jan Hrnčíř s tím, že stát další prodloužení nouzového stavu nepotřebuje.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„To, že premiér vzkázal koaličním partnerům z obrazovky, že hnutí ANO chce ukončit nouzový stav k 30. dubnu, je zvláštní způsob, nicméně není nový. V této koalici se to děje poměrně často. Já se domnívám, že způsob komunikace k veřejnosti řídí nějací marketingoví experti, kteří dávají doporučení. Myslím si, že premiér by na tiskovkách u tak zásadních věcí měl vystupovat. Ano, všiml jsem si, že se komunikace podřizuje doporučením mediálních expertů. A zřejmě tohle je výsledek.“ – dodává Jan Hrnčíř. „Mám pocit, že rozhodnutí se často řídí nějakými průzkumy nebo názory občanů v diskuzích na různých serverech a podle toho se potom vláda, ale i další poslanci chovají. Parlamentní demokracie je tímto trošku upozaděná.“

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jan-hrncirspdkoronavirusnouzovy-stavanoandrej-babisjan-hamacekvratislav-mynar

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.