×

Další video: Protiputinovský bramborový salát, dezinformace VM a zase ženy v Barmě!

Countdown
Zrušit
×

„Školíme pracovníky ministerstva vnitra, jak pracovat s dezinformacemi. Spolupracujeme s Člověkem v tísni, odjíždíme školy a děláme přednášky.“ – říká Jan Cemper, šéfredaktor Manipulatoři.cz

Proč je podle šéfredaktora webu Manipulátoři.cz exprezident Václav Klaus dezinformátor? Kdo to jsou bezpáteřní jedinci? Máme v otázce očkování věřit sociálním sítím, anebo třeba novinám hnutí ANO? Jak se vůbec pozná dezinformátor na sociálních sítích? A je součástí svobody slova cenzura?

„Tak pan exprezident poslední dobou sahá bohužel k nějakým extrémnějším názorům, co se týká zdravotnictví. V minulosti to byla třeba kolem migrace nebo kolem Evropské unie. Je často citován dezinformačními médii. A bohužel už poslední dobou ho lze označit za dezinformátora.“ – míní Jan Cemper.

Ale konkrétně, jaké dezinformace podle něho Václav Klaus šíří? „Třeba 17. listopadu si nevzal na místo roušku a šířil tam nepravdivé informace o nošení roušek – o studiích, které neexistují, nebo jsou velmi zavádějící.“ – dodává Jan Cemper.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Za další dezinformátory z řad politiků lze podle Cempera označit Václava Klause mladšího. „Když jsme ho upozorňovali na to, že vypustil nepravdivé zprávy, tak ta odpověď byla spíše arogantní.“ – konstatuje Cemper.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 

jan-cempermanipulatori.czdezinformacevaclav-klausvaclav-klaus-mladsirouskyrouska17.-listopadeubruselmigrace
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.