×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

Senátor Jiří Čunek: “Za hloupou větu o Peroutkovi by se měl Zeman omluvit. Jeho spolupracovníci na něm parazitují. Změna vedení KDU-ČSL pomůže…”

„Sedmdesát procent věcí, které Miloš Zeman říká, jsou správných. Problém je, jakým způsobem to dělá a prostřednictvím koho vládne. Jeho okolí je pro mě závadové, protože by prezident republiky měl kolem sebe mít důvěryhodné pracovníky. To jak se chovají na důvěryhodnosti nepřidá. Neumí si dobře vybírat lidi,“ myslí si senátor a hejtman zlínského kraje Jiří Čunek. S prezidentem se shoduje v názorech na migraci nebo např. v postojích na LGBT komunity.

Xaver Live ZDE

„Když řekl Zeman hloupou větu o Peroutkovi, měl se omluvit. Jeho pověstné kouření a popíjení bych mu odpustil, ale když dělal spanilé jízdy po krajích, tak během nich lidé kolem něj parazitovali,“ myslí si. „Zákon o zákazu zahalování obličeje je širší záležitost, chceme uzákonit rodinu jako takovou, kterou tvoří muž a žena. Je to vstup do toho, že sem nebudou jezdit rodiny s patnácti manželkami,“ řekl Čunek.

Populismus to podle něj je i není – někdy se stane, že úvaha něco udělat je komplikovaná. Úspěch KDU-ČSL má podle něj na svědomí jejich nový tým. „Dnes je určitá stagnace v procentech vidět, tak třeba změna nám pomůže.“

Proti Babišovi se vymezovat nechce – vyhrál volby, obviněn zatím nebyl a pokud by se kauzy okolo něj neřešily, tak by mohli politici řešit opravdu důležité problémy. „Jsem přesvědčen, že stíhání premiéra byl ryze dva měsíce před volbami ryze politický, účelový čin. Celé se to natahuje. Věřit tomu, že policisté jednají nezávisle – tak hloupí nejsou. Zcela jistě to bylo na příkaz někoho. Jsou to lidé, kteří financují některé politické strany,“ je přesvědčen Jiří Čunek.

Podpoří Čunek odvolání Miloše Zemana? Kam zmizel zákon o slibovaném zákazu zahalování obličeje? Co si myslí o Evropské unii a kam se posunul jeho pohled na migrační politku? A bude senátor kandidovat na předsedu KDU-ČSL?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.