×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Šéf Ústavu nezávislé žurnalistiky působil v radničním časopisu. Jeho žena pochybně fakturovala Praze 5 statisíce korun. A Parlamentní listy nelžou.” – říká jejich představitel Radim Panenka.

Podle jedněch jsou Parlamentní listy dezinformační a problematický web, podle jiných naopak jedno z nejdůvěryhodnějších českých médií. Uspěje podle představitele média a zástupce šéfredaktora Radima Panenky výzva senátora Drahoše, aby firmy neinzerovaly na takzvaných dezinformačních webech? Kdo a jak určuje, který web je důvěryhodný a který naopak ne? Jakou roli v souboji webů a sociálních sítí hrají soukromé zájmy a jakou opravdu upřímná obava o osud naší demokracie? A co se děje na zahraničních cestách prezidenta Miloše Zemana?.

Čeští zákonodárci oslovili americký kongres v duchu, aby omezil dezinformace na sociálních sítích, například na Facebooku. „Upřímně řečeno si neumím představit, že by uspěli. Nikde jsem nenalezl způsob, jakým by měly nadnárodní společnosti zabránit v šíření dezinformací. Nejsem si jistý, jestli ta skupinka českých zákonodárců tento způsob skutečně navrhuje. A nedovedu si představit, jak by to mělo vypadat.“ – konstatuje představitel Parlamentních listů Radim Panenka.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Obecně nemám rád jakékoli nálepkování. A jestli někdo záměrně, nebo nezáměrně píše nesmysly, je to jeho věc, vypovídá to o těchto lidech, o jejich projektech. Aby nějaké instituce někoho autoritativně označovali, že ten je špatný, to se mně vůbec nelíbí – takový přístup.“ – dodává představitel Parlamentních listů Radim Panenka.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

parlamentni-listyradim-panenkarespektzdenek-bakalaclovek-v-tisni

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.