×

Další video: „S Jágrem jsme přátelé. Ivan Bartoš chce, aby nás řídila Evropská unie. Novináři záměrně škodí České republice, překvapil mě podraz od ČTK.“ – říká Andrej Babiš

Countdown
Zrušit
×

„Robotizace a digitalizace se tolika zaměstnanců nedotkne. Je nesmysl, aby roboti platili pojištění. Ale budou zcela nové daně.“ – říká ekonom Vladimír Pikora.

Blíží se ekonomická krize? Kdy a jak pocítíme stagnaci Německa a stagnaci eurozóny? Vytlačí podle ekonoma Vladimíra Pikory roboti lidi z továren a budou mít roboti sociální pojištění? Je rodina stále základ státu a je součástí Západu stále kapitalismus a svobodný trh.

Vladimír Pikora (* 3. srpna 1977 Praha) je český analytik finančních trhů a makroekonom. Působí jako hlavní ekonom poradenské společnosti Next Finance.

„Ukazuje se, že problémy Německa nejsou u nás ještě vidět. Bojím se, že je to otázka času. První známky problémů už u nás jsou. Už se omezuje výroba, už budou zaměstnanci dostávat část platu. Ukazuje se, že je problém v Německu kvůli takzvané zelené výrobě.“ – konstatuje ekonom Vladimír Pikora.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Robotizace a digitální ekonomika, to je přirozený technologický pokrok. Ovšem s tím, jak postupuje čas, velké nadnárodní společnosti upravují výhled. Původně se očekávalo, že se robotizace dotkne 45 procent zaměstnanců – tedy, že skoro polovina lidí přijde o práci. Dnes ty samé organizace říkají: ‚Bude to jenom 10 procent.‘ Vznikají nová místa, nové profese. Nebude to tak dramatická změna.“ – konstatuje ekonom Vladimír Pikora.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 
vladimir-pikoraekonomikarobotizaceekonomicka-krizestagnace

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.