×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

Poslanec Marek Benda: "Moje největší politická chyba byla, když jsem hlasoval pro přímou volbu prezidenta. Česko se nemá dobře díky Babišovi, ale díky Nečasovi a Kalouskovi..."

„Výrok o Havlovi jako vlastizrádci je mimořádně debilní. Nicméně pokud se to týká veřejných činitelů – nestíhejme. Kdyby bylo na mě, zrušíme verbální trestné činy všechny. Pokud přijde návrh na vydání pana Volného, tak budu hlasovat proti,“ říká poslanec ODS Marek Benda. Podle jeho vzpomínek nikdo nečekal, že komunistický režim na konci 80. let padne.

„Část parlamentní agendy určují komunisté. Je to velmi nebezpečný trend a zásluha ANO i ČSSD. Názorové spojence v ODS mám, zesiluje to. V řadě případů nevím, o čem se hlasuje, dávám na své kolegy. Mnohokrát jsem hlasoval tak, že jsem z toho byl nešťastný. Moje největší politická chyba byla, když jsem hlasoval pro přímou volbu prezidenta,“ přiznává nejdéle sloužící poslanec v historii ČR.

Xaver Live ZDE

Babiš podle něj žádnou politiku nemá, vláda je úspěšná jen ve svém rozdávání. „Není to jejich zásluhou, že se země má tak dobře. Větší zásluhu na tom má vláda Nečase a Kalouska,“ říká.

„Čína a Rusko je pro nás nepochybně hrozbou. Jsme součástí západu, přátelské státy s USA jsou pro nás správně. Vidím určité ohrožení i z EU,“ připouští politik.

Co mu vadilo na Václavu Havlovi? Jak se rozhoduje při politickém hlasování? Jak chtějí ODS porazit Andreje Babiše? Jaké mají průsečíky s Piráty? A co je víc – stranická disciplína nebo hlasování podle svého svědomí?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.