×

Další video: „Někteří kandidáti na prezidenta jsou jen potrava pro první kolo. Biden občas neví, kde je. Okamura má tolik hlasů, že si zaslouží předsedat Sněmovně.“ – komentuje Jaroslav Plesl

Countdown
Zrušit
×

Perské princezny? „Propuštění mluvčího Filozofické fakulty UK je blbost těch, kteří vyšli vstříc nějaké uražené české Grétce.“ – říká režisér Jiří Svoboda.

Jsou studenti Karlovy univerzity skutečně svobodní, když jim vadí přirovnání ženy v roušce k perské princezně? Nakolik změní podle režiséra Jiřího Svobody koronavirová krize uměleckou tvorbu? Proč umělci, citliví na svou svobodu, podporují volání po omezování demokracie? A měla by se situace tvůrců řešit zvláštním programem pro záchranu kultury, který zvažuje ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD).

„Je to součást toho, čemu se dnes říká korektní politika. Ale je to absurdní, samozřejmě.“ – míní nejprve režisér Jiří Svoboda k propuštění mluvčího Filozofické fakulty UK v Praze poté, co na sociálních sítích přirovnal ženy v rouškách k perským princeznám. „Já jsem to viděl na internetu a viděl jsem i, co komentoval, a skutečně to těm slečnám slušelo, takže si myslím, že je to blbost – blbost těch, kteří vyšli vstříc nějaké uražené slečně, která je zřejmě podobného typu jako je Grétka ze Švédska.“

(Jde především o komentáře, ve kterých mluvčí Petr Kukal hodnotil vzhled žen a dívek v rouškách. „Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizerii těchto dní perskými princeznami,“ napsal v textu pro Metro. Fotografii článku zveřejnil na svém facebookovém profilu, pozn. red.).

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Myslím, že dneska je pro mladé lidi oporou a do značné míry i prokletím internet, a to už od dětských let. Více znalostí čerpají z internetu než z knížek, a to útržkovitých znalostí. A pak se zabývají věcmi, které je zestádňují. Já myslím, že my jsme byli jako studenti jaksi různorodější, přístupnější diskuzi a diskutovali jsme o věcech, které se týkaly oboru, který jsme studovali.“ – konstatuje režisér Jiří Svoboda.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jiri-svobodakoronavirustvorbaumenikulturafilmpolitikaperska-princeznazena-v-rousce

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.