×

Další video: „Pirátské koketování s islámem je hrůza. BIS a tajné služby hrají vlastní politickou hru. Developer Arenberger do června nevydrží.“ – komentuje Petr Holec

Countdown
Zrušit
×

„Nesympatizuji s Milionem chvilek, ale věřím v soutěž názorů a ideologií...“ – míní ekonomka Hana Lipovská.

Ohrožuje podle ekonomky Hany Lipovské spolek Milion chvilek parlamentní demokracii, jak tvrdí Václav Klaus? Byla předlistopadová transformace úprkem ekonomů před právníky, anebo naopak položila základy pro současnou prosperitu? Přestane se na našich univerzitách tleskat tak, jako se to stalo na univerzitě v Oxfordu, kde potlesk dokonce zakázali? A je rodina stále ještě základem státu?

Ekonomka Hana Lipovská (*1990) je členkou řady institucí, například České společnosti ekonomické a The American Economic Association.

„Parlamentní demokracie je založena na pluralitě názorů. A kdyby parlamentní demokracie neustála jeden z mnoha názorů, který představuje spolek Milion chvilek, tak by na tom byla opravdu velmi špatně. Nijak nesympatizuji s Milionem chvilek. Na druhou stranu věřím v soutěž názorů, v soutěž ideologií a uznávám, že demokracie je slabá v tom, že umožňuje vznik ideologií, které jí chtějí likvidovat.“ – říká ekonomka Hana Lipovská.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Milionu chvilek bych si na druhou stranu nedovolila přikládat tak velkou váhu. Kdyby se demokracie, parlamentní demokracie, rozsypala kvůli Milionu chvilek, byla by na tom po třiceti letech mnohem hůře, než si myslíme.“ – dodává ekonomka Hana Lipovská.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 

hana-lipovskamilion-chvilekmilion-chvilek-pro-demokraciidemokracie17.-listopadsametova-revoluce

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.