×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka: "V Babišově kauze jsou nevysvětlené otazníky. O tom, že manželčina farma nevykazuje účetní výkazy, nic nevím. Zdražení alkoholu? Jako člověk z Moravy bych byl velice obezřetný..."

Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka: "V Babišově kauze jsou nevysvětlené otazníky. O tom, že manželčina farma nevykazuje účetní výkazy, nic nevím. Zdražení alkoholu? Jako člověk z Moravy bych byl velice obezřetný..."

„Byly tam i hlasy žen z početných rodin, které to pochopily jako nadsázku. Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Nesmíme tu pěstovat hyperkorektní společnost. Kritizovali mě i lidé, které nemám v přátelích, na základě jedné fotky mě odsoudili,“ říká místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který byl nařčen ze sexismu poté, co zveřejnil na sociální síti fotografii rodiny s 16 dětmi s popiskem „rodina v dobách, kdy ženy nebolela hlava“. 

Nad Babišovými kroky, které podnikl se svým synem, jsou podle něj dodnes nevysvětlené otazníky. „Rozšiřuje kolem nich informace, které bychom neměli vědět. S natáčením někoho, kdo o tom neví, mám problém, je to neetické, ale Babišův syn jasně říká, že podepisoval něco a nevěděl co,“ myslí si místopředseda lidovců.

Jakožto bývalý ministr zemědělství chtěl změnit poměr dovážených potravin, vyrábět více potravin na venkově a snížit potravinovou nesoběstačnost. „Za mého působení jsme dosáhli nejnižšího schodku, vzniklo víc jak tisíc mladých zemědělců. Udělali jsme systémové kroky k tomu, které vedou ke zvýšení potravinové bezpečnosti s snížení salda.“

Jurečka před svým vstupem do aktivní politiky přepsal svou firmu Juronka na svou manželku. „Tato malá rodinná farma pobírá nárokové dotace. Je prokazatelné, že dostáváme stejné dotace jako před 13 lety,“ vysvětluje politik. Tato firma však nevykazuje účetní závěrky a výkazy, což je zákonná povinnost.

„Vadí mi, že EU chce rozšiřovat své pravomoce, do tradic by se nemělo vstupovat. V našem programu chceme vyřešit sociální exekuce a záležitosti, kterým ostatní nevěnují pozornost. Chceme dokázat být kompetentní,“ popisuje Jurečka.

Jak se cítí konzervativní politik po nařčení ze sexismu? Není ve střetu zájmů s rodinnou farmou? Může se lidovecký šéf Evropské komise „namazat jak ruský mužík“? A jak chce jako kandidát na předsedu zvednout preference lidovců?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.