×

Další video: „Roof je potenciální vrah českého brankáře, proč není trestně stíhán? Svět ovládla psychóza šílenců. ČT by měla udržovat kulturní publikum.“ – říká Jiří Svoboda

Countdown
Zrušit
×

Marek Hilšer: "Zeman a Klaus jsou Kellnerovy loutky, přes které vstupuje do politiky. Prezident jezdí do Číny prosazovat Kellnerovy zájmy..."

„Myslím si, že Čaputová by u nás měla navštívit i senát. Od prezidenta, který je zásadně pro-rusky a pro-čínsky orientován, si odveze negativní dojmy. Prezident je velmi často vulgární, i v médiích,  doufám, že nebude před ní kouřit, bylo by to nevhodné,“ myslí si senátor Marek Hilšer. O senátu si myslí, že má naopak vysokou politickou kulturu, proto by pro vytvoření správného dojmu měla navštívit více orgánů.

Ve své knize Tango pod Hradem se Hilšer zamýšlí nad tím, proč by zemi měli vést desítky let ti stejní lidé, nazývá je politickými dinosaury. „Demokracie se zakládá na tom, že se obměňuje vláda, pokud se nestřídá, tak prorůstají různé struktury do státních struktur a tím si ho přivlastňují. Miloš Zeman s Václavem Klausem ČR neprospěli, už v období opoziční smlouvy. Dinosaurismus znamená zakotvení ve strukturách a navázání na finanční a politické loby. U pana Zemana je to navázáno na zájmy různých miliardářů jako je Kellner.“ Díky tomuto Kellner podle něj vstupuje skrze loutky, kterými jsou právě Zeman a Klaus, do politiky. I proto podle něj Zeman jezdí do Číny – snaží se do ní otevřít cestu Kellnerově Homecreditu.

Senát nedávno schválil bruselský balíček na boj s dezinformacemi. Prezident Zeman byl ohledně kauzy novičok podle Hilšera jeden z politiků, kteří dezinformace šíří. „Neprokázalo se, že by se ten typ novičoku, ktrým byl otráven Skripal, byl vyráběn u nás. Pokud prezident země, v případě kdy Rusko zaútočí na území Velké Británie, prokázalo se, že to byli ruští agenti, a řekne, že to taky mohl být novičok od nás, tak to je opravdu podpásovka pro celý náš stát a toho by se prezident propouštět neměl.“

V čem by měla spočívat ústavní žaloba prezidenta, aby ji podpořil? Proč musel nezávislý občanský kandidát žádat o podporu politiky a musel zakládat politické hnutí? Jaký má názor na demokracii v Německu a Francii? A kteří čeští politici manipulují s fake news?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.