×

Další video: „Pro zubaře a pacienty chystáme něco jako Tinder. Debaty kandidátů budou jako reality show, doporučuji SMS hlasy. Německo bude energeticky vydírat Čína.“ – Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

Ivan Bartoš: "Zeman je starý a nemocný. Přímá volba prezidenta nebyla nejlepší cesta. Manželství chceme i pro homosexuály. Slepé následování vůdců Babiše a Okamury není politika..."

„Porazit hnutí ANO je ambiciózní cíl, ale není nereálný. V Praze, která byla výstavní skříní pana Babiše, jsme si tento cíl dali a máme primátora. Chceme ho porazit každodenní politickou prací. Dochází k vulgarizaci politiky, je to spíše divadlo a musí to mít někde strop,“ říká předseda Pirátské strany Ivan Bartoš.

„Já nevím, kolik je aktuálních žádostí v ČR z důvodu útěku před válkou, azylové řízení je velmi přísné, pokud je to válečný uprchlík a splňuje podmínky, Česká republika ho přijme,“ dodává. Vlajku antify by si na sebe znovu vzal, je to pro něj znak boje proti fašismu.

„Politické působení je pro mě problém, pokud člověk neslouží zdraví, má nekonzistence ve vyjadřování. U prezidenta, kdybych neměl na to vykonávat důležitá rozhodnutí, tak bych to nedělal. Mělo by se jít s věkovou hranicí níže. Přímá volba prezidenta nebyla nejlepší cesta, jak dát lidem poprvé ochutnat přímou volbu. Zeman je již starý a má zdravotní problémy,“ myslí si Ivan Bartoš.

V rámci jejich programu se přihlásili k podpoře návrhu zrovnoprávnění manželství homosexuálů. „My nemůžeme tvrdit, že lidé jsou si rovni a upírat jim rovnost, nejsou to občané druhé kategorie. Sexuální orientace nestaví člověka na druhou kolej.“ Adopce homosexuálů podle něj má smysl, životní úroveň se nedá srovnat s dětským domovem.

„Život ve fungující a milující rodině jako alternativa je vždycky lepší. Lidi jsou zasaženi tím, jaký měli život v rodině,“ říká předseda Pirátské strany. Národ podle něj slepě následuje vůdce Babiše i Okamuru, není to politika.

Kolik uprchlíků chtějí Piráti přijmout? Proč jsou evropské strany, kterou založil kovaný marxista? Proč podporují homosexuální sňatky proti vůli svých voličů? A je účast v aktivní politice jen pro mladé a zdravé?

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.