×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Evropa si s migrací neví rady. Nejprve uprchlíci před válkou, pak ekonomičtí migranti, dnes stěhování národů.“ – míní ombudsman Stanislav Křeček.

Jak nově zvolený veřejný ochránce práv Stanislav Křeček hodnotí Piráty, kteří mu vyčítají předsudky? Naváže na spolupráci ombudsmanky Anny Šabatové s neziskovými organizacemi a na partnerství s Prague Pride? Bude se věnovat potírání nenávistných projevů na internetu jako jeho předchůdkyně? A jaká je atmosféra v úřadu, kde není některými pracovníky vítán?

„Nejsem povolán k tomu, abych hodnotil naši politickou situaci. Co se týká migrantů na řecké hranici, nemáme jasno, co s tím – jaký bude cíl. Jestli chceme ty lidi vpustit, nebo se chceme postarat jinak. Myslím, že to není jasné, a ta reakce je rozpačitá.“ – říká veřejný ochránce práv Stanislav Křeček.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Ten problém se mění: nejprve šlo o uprchlíky před válkou, posléze o ekonomické migranty. Dneska jde o stěhování národů. A to je problém, se kterým se Evropa doposud v novodobých dějinách nesetkala. Neví si s tím rady.“ – dodává veřejný ochránce práv Stanislav Křeček s tím, že je prost jakýchkoli předsudků. V úřadu, kam nastoupil za doprovodu policie, je podle jeho slov již mnohem klidnější atmosféra a žádné čistky nebudou.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

stanislav-krecekanna-sabatovaombudsmanmigracerecko

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.