×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

Europoslanec Tomáš Zdechovský: “Příznivci SPD mi vyhrožovali smrtí. Lže Okamura, ale i levicoví intelektuálové. Sesazení Zemana nepodporuji…”

„Systematicky upozorňuji na věci spojené s některými posuny vnímání genderu. Gender je sociální konstrukt. Řada informací, které se objevují na sociálních sítích jsou vysloveně lži. Řada fotek jsou přibarvovány, vystřiženy, manipulovány v jiném kontextu. V demokracii je být potřeba pozorný, když někdo tvrdí, že má patent na pravdu. Je třeba nastavit, aby se nestal ideologickým nástrojem,“ říká poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

„Boj proti fake news stojí několik milionů eur, je to málo, tým má jen 7 lidí. Ruská propaganda využívá stejné metody jak Goebbels. Dezinformace můžou rozložit Evropskou unii. Lžou radikální politici jako je Tomio Okamura, ale i levicoví intelektuálové. Kvůli politickým lžím lidé přestali EU věřit,“ myslí si Zdechovský. Hranice hate speech je velmi tenká a urážet nejvyšší představitele České republiky podle něj není příliš vhodné.

Xaver Live ZDE

Snaha sesadit Miloše Zemana vnímá jako velmi mediální, myslí si, že k faktickému sesazení nedojde. „Nepodprouji to, nemá to šanci na úspěch. Z volby Zemana nejsem šťastný, ale pogratuloval jsem mu, jsem zvyklý prohrávat. Jsem eurofederalista, ale s rozumným přístupem, situace a názory se vyvíjí. Patřím ke konzervativnějším politikům, chci větší debatu o tom, kde má smysl se sjednocovat a kde nemá smysl pravomoce delegovat na EU,“ říká. Podle jeho vize by měla existovat jednota družnosti. Je potřeba bránit demokracii.

„Před rokem a půl mi příznivci SPD vyhrožovali smrtí, vyhrožovali mi šibenicí. Vyšetřování nedopadlo nijak a člověk, který to spustil je místopředseda poslanecké sněmovny,“ vzpomíná europoslanec. Podle něj nemá pravomoc s tím cokoli dělat. „I nejlepší zákon někdy nepomůže, když soudce je k ničemu. Je potřeba neustále opakovat co je svoboda slova a co je hate speech.“

Jaký postoj mají členové KDU-ČSL k genderovému šílenství? Proč chtějí sesadit Zemana? Co říká na kauzu Huawei? A není boj proti fake news jen bojem proti nepohodlné pravdě?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.