×

Další video: „Spolupráci Trikolóry s prezidentem Klausem bych uvítala. Situace se mění ze dne na den, nechceme novodobou totalitu.“ – říká Tereza Hyťhová (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×

„Dopady koronaviru? Výpadek cestovních kanceláří, hotelů, klesající exportní trhy, to vše bude mít na ekonomiku velmi výrazný negativní aspekt.“ – říká ekonom Jan Skopeček (ODS).

Jak poškodí koronavirus ekonomiku? Patří podle ekonoma a místopředsedy rozpočtového výboru Jana Skopečka (ODS) k funkční ochraně hranic EU použití zbraní? Kriminalizuje stát protimigrační postoje, když chce trestně stíhat poslankyni SPD Karlu Maříkovou? A bude se po lex Babiš mluvit díky ODS také o lex Filip?

Jan Skopeček (* 21. října 1980 Hořovice) je český ekonom, vysokoškolský pedagog a politik, od března 2017 poslanec, člen ODS.

„Myslím, že koronavirus musíme brát všichni vážně. Je to věc, která má jednak zdravotní aspekty, ale i ty ekonomické. Taková ta online tisková konference pana ministra zdravotnictví, který podle mne nemůže ani dělat nic jiného než oznamovat každého nového nakaženého, klidu příliš nepřidá. Spíše bych radil větší mediální zdrženlivost. Informování o skutečně důležitých věcech a nedělat si z toho PR.“ – míní ekonom a místopředseda rozpočtového výboru Jan Skopeček (ODS).

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„O ekonomických potížích se ještě moc nehovoří. A je to logické, zdraví je na prvním místě. Ale já si myslím, že to bude mít ekonomické důsledky bezesporu negativní, a jak velké, to lze v současné době jenom odhadovat. Je potřeba si uvědomit, že klesají a pravděpodobně budou klesat poměrně důležité exportní trhy, kam míří značná část naší produkce – Itálie, Německo, Francie. A klesá také Čína, což je velký globální hráč v ekonomice.“ – konstatuje ekonom místopředseda rozpočtového výboru Jan Skopeček (ODS).

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jan-skopecekodskoronaviruscovid-19ekonomikarecesekrizepadnemienakazakarantena

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.