×

Další video: „Republikán Vance je budoucnost světa. Česká média jsou k smíchu, Američané berou Orbánova jednání vážně. České nemocnice pracují výrazně méně a méně.“ – Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

„Do NERVu mne přivedl ministr Havlíček. Zaměstnávám 1200 lidí v šesti státech. Politika je barevná. Svého komunálního angažmá nelituji.“ – říká podnikatelka Simona Kijonková.

Jak hlubokou ekonomickou krizi máme podle podnikatelky Simony Kijonkové očekávat? Potřebují ženy kvóty k tomu, aby se prosadily v podnikání a politice? Je podpora živnostníků a malých a středních firem dostatečná? A chybí vládě takzvaný ekonomický Prymula, jak tvrdí někteří členové Národní ekonomické rady vlády?

 

Simona Kijonková (* 2. června 1977 Karlovy Vary) je známá podnikatelka, vizionářka a investorka do start-upů. V roce 2010 založila společnost Zásilkovna a během deseti let z ní vybudovala mezinárodní logistickou firmu se 790 mil. obratem. V současné době stojí v čele holdingu Packeta, což je deset firem, kam spadá i česká Zásilkovna a řídí 1200 zaměstnanců. 

„Nejprve řeknu, proč jsem vstoupila do hnutí ANO. Jsem člověk, který se vždycky snaží změnit svět. V roce 2013 se mi narodilo třetí dítě – nejmladší. A když jsem uvažovalo o tom, jak být prospěšná v rámci městské části, kde jsme s manželem a dětmi bydleli a stále bydlíme, tak jsem se rozhodla připojit k nějakému politickému seskupení, abych mohla pomoct. Později jsem byla oslovena, abych kandidovala do zastupitelstva. I s ohledem na to, že kolegové z hnutí ANO na Praze 14 mi byli velmi sympatičtí, tak jsem na nabídku kývla.“ – říká podnikatelka Simona Kijonková.

„To čtyřleté angažmá vnímám nakonec pozitivně, ne vše bylo zalité sluncem. To, co jsem si z komunální politiky odnesla, je, že politika je skutečně velmi barevná a že v každé barvě jsou dobří lidé a špatní lidé a člověk to musí nějakým způsobem přechroustat.“ – dodává podnikatelka Simona Kijonková s tím, že si povšimla, že do politiky vstupují tři typy lidí: „Buď jsou to angažovaní a naivní lidé, jako jsem já. Pak jsou to lidé, kteří to vnímají jako výtah, jako možnost dostat se velmi rychle k zajímavým angažmá. A potom jsou to ti, kteří se chtějí i v rámci svého ega dostat někam výš. Při komerčních postupech, které znám já, by se tam nedostali. Svoje lidi si vybírám, v politice to nejde.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Z hnutí ANO jsou vystoupila proto, že se mi nelíbila podpora hnutí ze strany komunistů. To jsem nedokázala překousnout a nechtěla s tím být spojována. Co se týká členů NERVu, ti jsou apolitičtí. Jsou vybíráni pro svoje odborné znalosti. Byla jsem oslovena ministerstvem obchodu a průmyslu. Panem ministrem Havlíčkem.“ – prozrazuje podnikatelka Simona Kijonková.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

simona-kijonkovazasilkovnanervhnuti-anokscmpodnikatelkaosvcpodporakoronavirusrecese
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.