×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

„ČT požírá sama sebe a žije z rezerv. Poplatky bude chtít navýšit.“ – tvrdí poslanec a lékař Pavel Plzák (ANO).

Kolik bude stát naše předsednictví v Radě EU? Schválí poslanci manželství osob stejného pohlaví? Jaký je vnitřní stav hnutí ANO? A jak hospodaří Česká televize?

„Mě velice mrzí, že diskusi k projednávání zprávy o hospodaření ČT ve Sněmovně nemohou sledovat koncesionáři televize v přímém přenosu. Možná by se dozvěděli fakta, která se dozvídají jinak těžko. Třeba ta, která zazněla na semináři, který byl neveřejný, o který požádal ředitel ČT Petr Dvořák a kde jsme se dozvěděli věci, které jsme předtím netušili. Například jde o Dvořákův konflikt zájmů kvůli nadaci, kterou provozuje jeho manželka a kde on sám je předsedou správní rady. A tato nadace inzeruje v České televizi.“ – míní poslanec a profesí lékař Pavel Plzák (ANO).

►Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Byl proveden celkem slušný rozbor hospodaření ČT, kde je jasně řečeno, že televize požírá sama sebe. Fond televizních poplatků, který měl asi čtyři miliardy, je postupně využíván na vyrovnání každoročního hospodaření. ČT tak žije z uspořených rezerv, které vznikly v době, kdy byly skokově navýšeny televizní poplatky. V současné době je v plánu ČT, aby tento fond klesl na nějakých 600 miliónů. Rada i pan ředitel už vysílají takové pokusné balónky, že v budoucnu bude nutné navýšit koncesionářské poplatky. Já osobně si myslím, že pořady jako 168 hodin či Reportéři ČT nejsou úplně objektivní. Ale dnes je doba, že někteří poslanci se bojí kritizovat ČT, okamžitě jsou totiž označeni za útočníky na veřejnoprávní instituci.“ – konstatuje poslanec a profesí lékař Pavel Plzák (ANO).

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

anoeuctpetr-dvorakhospodarenict-petr-dvorakpavel-plzakhospodareni-ct

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.