×

Další video: „Pavel má zjevně stihomam, žádný svěží vítr nepřinese. Bez Babiše nebudou mít média žádný terč. Revoluční nadšení pro korespondenčí volbu je podezřelé.“ – Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„COVID-19 lze přirovnat k válečným událostem. ČT se ke mně chová s naprostou arogancí. To, co mi udělali, je u veřejnoprávního média skandál.“ – říká bezpečnostní expert Pavel Černý.

Pozvání do pořadu přijal bezpečnostní expert, mezinárodně uznávaný instruktor výcviku speciálních policejních jednotek, autor několika knih a prezident spolku Liga Libe Pavel Černý. V jakém stavu jsou podle jeho názoru bezpečnostní složky a co skutečně ohrožuje naši bezpečnost? Proč je důležité, aby občané mohli na svoji obranu vlastnit zbraň? A co mu vadí na existenci neziskových organizacích a proč si stěžuje na Českou televizi?

„Co se týká COVIDU-19, obávám se, že je to téma nejen o lékařích, ale dosti o politice. A ať to bereme zleva zprava na politickém spektru, myslím si, nikdo doposud nebyl v podobné situaci. Ani bezpečnostní složky. Možná by to šlo přirovnat k událostem vysloveně válečným. Lehce se kritizuje, když podobnou situaci doposud nikdo nezažil.“ – říká Pavel Černý.

„Z Číny, kde jsem trénoval spoustu jednotek, mi psali na podzim tamní přátelé o jakési podivné nemoci, která tam je, a já bych nevěřil, že budeme za pár měsíců zažívat úplně totéž, a to bez jakéhokoli varování.“ – dodává.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Co se týká policejního zákroku na George Floyda, myslím si, že k zákroku jako takovému by se měla co nejméně vyjadřovat média, politici. Kdo by se k němu měl naopak vyjádřit, je skutečně spravedlivý soud. A ne aby soudem byla ulice, právě ti politici a média. Samozřejmě si můžete přemýšlet, co mohlo být na zákroku dobře a špatně. V mém filmu, který vůbec není o politice, mělo být vyzkoušeno, jestli je vůbec možné, a do jaké míry, někoho udusit, pokud mu klečíte za krkem. ČT film použila, ale neuvedla, že jde o ilustrační záběry. Ten film měl obrovskou sledovanost, skoro milion shlédnutí. A najednou koukám s velkým překvapením na televizi, kde byl film proložen i fotkami z mých výcviků. A koukám na svůj obličej a nevěřícně zírám na spojení mé fotky a mojí práce s nápisem Policejní technika, která zabíjela,“ připomíná Pavel Černý.

A vysvětluje: „Představte si, že by to byl pořad o nějakém velmi diskutovaném lékařském zákroku a oni tam dali ilustrační fotku uznávané kapacity, třeba profesora Pirka, a uvedli: Lékařská technika, která zabíjí. Asi by pan Pirk také nebyl rád. Napsal jsem dvě stížnosti. Naprostou aroganci vidím v tom, že mi ČT vůbec neodpověděla. Nejde mi ani tak o to, že když je taková část pořadu postavena na autorských dílech, na vašich fotkách, tak vám to radost neudělá, ale o to spojení. Lidé si řeknou – a pro mne je bezúhonnost důležitá –, tak to pan Černý učí vražednou techniku... Od veřejnoprávního média je tohle skandál.“

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

pavel-cernycovidbezpecnostni-expertinstruktorpoliciegeorge-floydvideoctpolicejni-zakrok
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.