×

Další video: „Roof je potenciální vrah českého brankáře, proč není trestně stíhán? Svět ovládla psychóza šílenců. ČT by měla udržovat kulturní publikum.“ – říká Jiří Svoboda

Countdown
Zrušit
×

„COVID-19 nesmí změnit styl našeho života. Administrativa Miloše Zemana začíná mít podobu hospodské karikatury. Václav Klaus stát budoval.“ – říká Ivo Strejček.

V čem jsou koronavirová opatření vlády přehnaná a politici zbabělí? Proč Institut Václava Klause, který slova o zbabělosti vypustil do světa, kritizuje administrativu Miloše Zemana a prezidentovo oblečení? Jak se Trikolóra vypořádá s volebním debaklem a v čem je škodlivá současná politika EU, jak tvrdí náš host? Pozvání do pořadu přijal Ivo Strejček, v letech 2004 až 2014 poslanec Evropského parlamentu, v letech 1998 až 2009 zastupitel Žďáru nad Sázavou. Byl členem ODS, později vstoupil do zmíněného hnutí Trikolóra. Od roku 2013 je poradcem bývalého prezidenta Václava Klause.

„Co se týká toho, jestli Trikolóra považuje opatření vlády za přehnaná, tak si myslím, že tyhlety věci můžeme rozebírat z různých stran. Samozřejmě je celá řada věcí, které v souvislosti s nemocí covid-19 jistě není třeba podceňovat. Na druhou stranu je spousta neznámých. Neznáme odpovědi na řadu otázek, které se v souvislosti s tímto nabízejí. Určitě bychom neměli podlehnout panice, hysterii, v tom slova smyslu, že bychom si měli nechat skrze opatření, týkající se COVID-19, změnit své životy – změnit styl našeho života. Neměli bychom tedy měnit svou podstatu života.“ – konstatuje úvodem Ivo Strejček.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„V téhleté zemi se začíná pomalu a jistě zahnizďovat představa, že měla jenom dva prezidenty. Že měla Václava Havla a má Miloše Zemana. A mezitím že nebyl nikdo. Jenže mezitím bylo působení Václava Klause a Václav Klaus byl člověk, který stát budoval. A osud této země mu leží na srdci vždy. K budování státu patří i budování institucí. A to má i jisté protokolární charakteristiky. Dostalo se to do situace, která začíná mít podobu hospodské karikatury.“ – reaguje Ivo Strejček na to, proč Institut Václava Klause vydal text někdejšího hradního protokoláře Jindřicha Forejta kritický k administrativě prezidenta Zemana a údajnému nedodržování protokolu při jmenování členů vlády.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ivo-strejcekcovid-19vladni-opatrenimilos-zemanzemanova-administrativainstitut-vaclava-klausevaclav-klausprotokoljindrich-forejtoblekanipoliticieupolitika-euvolebni-debakl

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.