×

Další video: „Babiše pošleme do vesmíru – kdo uteče, vyhraje. Zákazy jsou k ničemu, vláda dělá jen populismus. Vakcíny si zařiďme sami.“ – komentuje Vlastimil Tlustý

Countdown
Zrušit
×

„Byl jsem najat na to říkat pravdu, jiní na zvedání ruky. Přerušení projevu Donalda Trumpa je naprosto nepřijatelné. Je to úpadek demokracie.“ – říká europoslanec Ivan David.

Budou i u nás vypínat televize projevy prezidenta? Je ministr zdravotnictví „lovná zvěř“, jak říká psychiatr a europoslanec za SPD Ivan David? Jsou unijní instituce přínosem v boji s covidem? Jak se posuzuje v Bruselu angažovanost? A kolik dostává mladý angažovaný člověk za svoji práci pro bruselskou byrokracii?

Ivan David zásadně odmítá postup, kdy televize přerušily projev amerického prezidenta Donalda Trumpa. Trumpův projev totiž po několika minutách přerušila řada stanic. Důvodem byla prezidentova nepodložená tvrzení týkající se zfalšování voleb. Trump prohlásil, že v nich čelí spiknutí korporací, médií a samozřejmě také Demokratické strany. „Jestliže média mají býti médii od slova zprostředkovávati, tak by měla zprostředkovávat veškeré relevantní informace. A projev prezidenta zřejmě relevantní informací pro občany je.“ – míní naopak Ivan David.

„To je politický aktivismus, který svědčí o tom, že média, která nikdo nevolil, se snaží podílet na moci ve státě. A je to současně důkazem úpadku demokracie, kdy nejenomže to nenaráží na zásadní odpor, ale setkáváme se i s projevy pochopení,“ – dodává Ivan David s tím, že taková praxe je naprosto nepřijatelná.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

A vnímá takové tendence také v Evropské unii? „Zcela jednoznačně, protože tlak na takzvanou politickou korektnost je velice silný. Já mám tu výhodu, že jsem byl najat na to říkat, co si myslím, že je v souladu s pravdou, zatímco jiní byli najati na zvedání ruky.“

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Ivan David (* 24. září 1952 Praha) je český psychiatr a bývalý politik ČSSD, v letech 1998 až 1999 ministr zdravotnictví ČR a bývalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích. Od roku 2019 je členem hnutí SPD, za něž je poslancem Evropského parlamentu.

donald-trumpjoe-bidenivan-davideuspdcssdzdravotnictvicovid-19koronaviruspolitikapoliticka-korektnost

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.