×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

„Babiš se mýlí. Kraje nejsou na zlost. Bez nich bychom neměli funkční zdravotnictví a COVID-19 by nás dávno ‚sežral‘.“ – říká náměstek plzeňského hejtmana Ivo Grüner (ČSSD).

Ivo Grüner je od roku 2008 zastupitel a náměstek hejtmana Plzeňského kraje, od roku 1998 zastupitel a místostarosta obce Žihle v okrese Plzeň-sever, člen ČSSD.

Nejprve odpovídá na rozhořčený divácký dotaz ohledně nefungující železniční dopravy: „Na to musím odpovědět tak, že co se týká společnosti Arriva, kterou zmiňujete, tak tu jsme vysoutěžili jako autobusového dopravce, nikoli železničního. Snaha o to, aby měli naši spoluobčané nové autobusy, tu je velká – máme jich více než tři sta. A dáváme do autobusů každý rok více než sedm set milionů korun navíc, než vydělají na lístcích.“

„Co se týká vlaků, tak to má na starosti stát. A ve většině případů rychlíky jsou pod státem.“ – dodává Ivo Grüner.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Druhý dotaz se týká toho, nebylo-li České republice bez krajů lépe. „Mohu se ztotožnit s tím, že okresy byly blíže občanům. Na druhou stranu stát se rozhodl před dvaceti lety jít touto cestou, udělal kraje. Pan premiér říká, že kraje jsou akorát na zlost, ale kdyby nebylo krajů, tak by nás COVID-19 už dávno ‚sežral‘. Bez nich bychom už neměli dneska funkční zdravotnictví, funkční sociální systém. Kraje mají svoji nezastupitelnou roli právě v těchto oblastech. A bez krajů by nebyl venkov.“ – konstatuje Ivo Grüner.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ivo-grunerplzensky-krajdopravainfrastrukturazelezniceautobusova-dopravaceske-drahycssdandrej-babisanopolitika

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.