Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

„Zeman ví přesně co dělá, je zkušený politik. Odvolání ministra Staňka bylo nespravedlivé. Zaorálek může být dobrý ministr kultury.“ – říká operní pěvkyně Eva Urbanová

Publikováno 13. Září v 08:00
Eva Urbanová – operní pěvkyně

Jak funguje aktuální vedení Národního divadla? Je Národní divadlo v krizi? Bylo rozumné odvolat ministra Staňka? Bude pan Zaorálek dobrý ministr kultury? Zachoval se prezident Zeman při jmenování ministra kultury správně? Jak probíhají zkoušky v divadle?

Eva Urbanová je česká operní pěvkyně, sopranistka. Vystupuje na světových operních scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku, kde debutovala v roce 1998. Nahrává pro české hudební vydavatelství Supraphon. Od roku 1990 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Co si Eva Urbanová myslí o novém managementu Národního divadla? „Já mám velké vlastenecké cítění, což se dnes úplně nenosí. Takže výhrady k tomu, co se tam teď děje nějaké mám. Zatím to vypadá dobře, ale jsou tam pochybnosti a uvidíme, jak se to bude vyvíjet, dát mu čas a nechat ho ukázat co má s divadlem za úmysl. Můj názor jako Češky je ten, že bych měla ráda v managementu divadla Čechy. Národní divadlo je unikát v celém světě, český národ si ho postavil sám pro sebe, posbíral na něj peníze dvakrát a věta národ sobě je pro mě zavazující. Jsem trošku smutná, že se v Česku nenašel nikdo nebo nebyl hledán, kdo by mohl být ředitelem. Věřím, že taková osoba by se našla, ale musí se hledat.“ – komentuje Eva Urbanová


► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.


Štítky

  • ministr kultury
  • Eva Urbanová
  • pěvkyně
  • opera
  • Nrodní divadlo

Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}