Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Směrnice proti zbraním ohrožuje Evropu..." říká zástupce českých zbrojařů

Publikováno 20.6.2017 v 15:42
Jiří Hynek - prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR

"Není v zájmu žádného výrobce, aby jeho zbraně skončily v rukou například Islámského státu. Pro něj to může znamenat stopku. Může se ale stát, že se voják dostane do zajetí nebo padne a voják IS vezme jeho zbraň. V Česku vyrobené zbraně jdou ze třetiny do zemí EU," vysvětlil v rozhovoru pro XTV prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek. 

"V roce 2016 se vyrobilo jen 6 procent zbraní, které zabíjí. Ostatní je vojenský materiál jako cvičné letouny, protivzdušná obrana, vojenské automobily a podobně," hájí české zbrojaře Jiří Hynek.

Podle Hynka je bolestí klasických tendrů to, že se vybírá podle nejnižší ceny: "Na vojákovi či policistovi nemůžete šetřit. Zvítězí nejnizší nabídky a materiál je pak dovezen odněkud z Číny. Na druhou stranu by tendry měly být transparentní. Mediální obraz je ale potřeba brát s rezervou, pravda je někde mezi." Podle zástupce českých zbrojařů je potřeba bojovat proti obchodníkům s teplou vodou, kteří "všechno ví a všechno umí domluvit". 


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}