Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Registrované partnerství už ne! Chceme manželství a svatbu za účasti hodnostářů..." říká ředitelka Prague Pride

Publikováno 10.8.2017 v 15:31
Kateřina Saparová - ředitelka Prague Pride

Pozvání do XTV přijala Kateřina Saparová, ředitelka festivalu Prague Pride.

V těchto dnech probíhá v ulicích Prahy již sedmý ročník letního festivalu lesbické, gay, bisexuální a transgenderové komunity. Jeho výkonná ředitelka Kateřina Saparová říká: “Gayové a lesby jsou lidé jako každý jiný. Od pondělí do pátku chodí do práce, platí daně, oblékají se tak, že je na ulici nepoznáte, ale tady mají ten jeden den v roce, kdy se radují, mají karneval a převléknou se do kostýmů.”

“Stále velkým tématem v gay komunitě je HIV. My se snažíme každým rokem o prevenci a o to otevírat tohle téma. Otevírat třeba stigmatizaci osob, které jsou HIV pozitivní a naráží například v zaměstnání. Pořád se cyklíme v tom, že HIV je takové tabu, které je lepší zamést pod koberec, přitom těch nových nakažených osob nám přibývá,” uvedla Saparová.

“Je to pár let zpátky, kdy jsme jely s mojí tehdejší přítelkyní noční tramvají domů, kde nás začal napadat člověk, který pochopil, že patříme k sobě. Nikdo z dalších lidí, kteří tam byli, se nás nezastali a dělali, že si toho nevšimli. Ve chvíli, kdy jsme vystoupily z tramvaje, tak on na nás začal plivat,” popsala vlastní zkušenost Saparová. V souvislosti s pohledem na podobné chování opilců vůči homosexuálním párům následně během rozhovoru došlo k mírné slovní potyčce mezi paní ředitelkou a moderátorem Lubošem Xaverem Veselým. V důsledku této konfrontace byl rozhovor na několik minut přerušen.

 


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}