Košík
Váš košík je prázdný.
{{ item.count }}×
{{ eshop.cart.itemRemoveText(item) }}
Celkem
{{ eshop.cart.total() }},-


Proč považuje prezident Václav Klaus kompetenční žalobu prezidenta Petra Pavla kvůli účasti na summitu NATO za nedůstojný politický souboj? Může podle něj Pavel usilovat o posílení svých pravomocí směrem k prezidentskému systému? Proč tvrdí, že navyšování výdajů na obranu není ve skutečnosti na obranu, ale na válku? Jak vnímá obavy lidí, kteří se ho ptají, zda bude válka? A proč podle něj pracovníci České televize vystupují, jako by veřejnoprávní televizi vlastnili?
„Je to na výsost politický souboj a já považuji za naprosto nešťastné a nedůstojné naší politiky, aby tento souboj probíhal formou žalob k Ústavnímu soudu. Je to politická polemika, politický střet, a nechat soudce, aby řešili tento politický souboj, je absolutně špatně. Prezident Pavel se pohybuje způsobem, který je permanentním střetem s vládou. Snaží se zvýšit své kompetence a zavést něco směřující k prezidentskému systému. To neodpovídá naší Ústavě ani našemu právnímu řádu, takže je logické, že se vláda musí bránit.“ – říká Václav Klaus.
„Trvám na tom, že zvyšování peněz není na obranu. To zvyšování peněz je na válku. Je to dávání větších a větších šancí, aby k nějaké válce skutečně došlo. Já bych to brzdil a nijak bych se do toho nehrnul. Nevidím žádné přibližování se konce války na Ukrajině. Naopak mám hrůzu, že bude probíhat dále a dále.“ – pokračuje Václav Klaus.
► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.
„Je naprosto jasné, že je to vydírání těchto lidí. Stejně jako při slavné televizní krizi před pětadvaceti lety je to pokus lidí, kteří pracují v České televizi, jsou tam zabydlení a dobře si v ní žijí, a považují se za majitele té televize. Mají subjektivní pocit, že jsou vlastníci a že oni přece musí rozhodovat, co v ní bude a kolik bude vysílat toho či onoho.“ – podotýká Václav Klaus.
► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.
Zjistili jsme, že zřejmě používáte technologii AdBlock, která blokuje zobrazování reklam na našich stránkách. Chápeme, že reklamy mohou být nepříjemné, ale televize XTV je financována především z reklam. Chcete-li sledovat bezplatně, vypněte si prosím nejprve AdBlock na svém zařízení.
Sledování bez reklam vám nabízíme v rámci předplatného XTV Premium.