Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Opalující se nahý Evropan může být v islámské zemi předmětem teroristického útoku..." říká expert David Rožek

Publikováno 12.6.2018 v 08:00
David Rožek - bezpečnostní expert

„Festivaly v České republice jsou bezpečné, teroristické riziko tu je nízké. Nicméně festivaly jako takové jsou oblíbenými měkkými cíli. I v Česku je kriminialita a násilí je s festivaly spjatá z důvodu vysokého množství osob,“ říká analytik David Rožek. „Kontroluje se spíš přítomnost alkoholu a nápojů, než přítomnost zbraní a nebezpečných látek. Na samotném festivalu je potřeba si hlídat pití, aby do něj někdo něco nehodil, dívky mohou být znásilněny,“ varuje expert.

„Turecko, Řecko, Egypt, i další oblíbené lokality jsou pro středoevropany bezpečné. Dával bych si ale pozor na despekt vůči kulturním rozdílům navštěvovaných zemí.“ V turistických resortech, které mají vlastní pláž většinou platí evropská pravidla, je potřeba si však dávat pozor na veřejné pláže islámských zemí a dodržovat místní pravidla. „Kvůli opalujícím se nahým Evropanům může být i turistický resort v islámské zemi předmětem teroristického útoku.“

I v Chorvatsku je potřeba být ve střehu. „Do centra města se nesmí v plavkách, některá města mají vyhlášky. Je potřeba se mít na pozoru, z jaké vody se vyrábí led.“

Jaké nejčastější trestné činy se stávají na festivalech? Do jakých zemí jet na bezpečnou dovolenou? Na co si dávat pozor? A koho žádat o pomoc v případě problému?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}