Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Nedokážu si představit, že bych dokázal fungovat v koalici s hnutím ANO…" říká předseda TOP 09 Jiří Pospíšil

Publikováno 20.8.2018 v 08:00
Jiří Pospíšil - předseda TOP 09

„Čekají nás podzimní volby a v nich rozhodují voliči. Nespekulujme proto, jestli budu dalším primátorem já. Promýšlím si, co bychom chtěli změnit a udělat, volební období je totiž velmi krátké. Pokud uspějeme, chceme přijít s něčím konkrétním, co změníme. Každý vidí, že doprava v Praze nefunguje,“ říká předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. „Chceme aby se rozběhla stavba metra D a systematicky se opravovala silniční síť v Praze, celé 4 roky. Druhé klíčové téma je bydlení. Ročně se v Praze dostaví kolem 2 tisíc bytů, přičemž aby se uspokojila nabídka, musí to být 6 tisíc.“

Na trhu v Praze podle něj chybí nabídka bytů všech kategorií. „Lidé se nám kvůli tomu stěhují za Prahu a do zaměstnání dojíždějí. Na další auta ale nemáme kapacitu. Je to odpovědnost politiků.“

„S ODS jsme připraveni bavit se o koalici. Václav Klaus ml. však nemá se svými proruskými a antievropskými postoji nemá blízko k naší straně,“ myslí si předseda.

„Jak sleduji hnutí ANO a jejich lídra, nedokážu si představit, že bych v takovéto koalici mohl fungovat.“ Mají již určeny koaliční partnery, se kterými se pokusí v případě úspěchu dát dohromady vládu v Praze.

„S Kalouskem se snažím permanentně komunikovat. V zásadě se ve všech věcech shodujeme. Nebojujeme spolu,“ podotýká Pospíšil s tím, že se vždycky snaží najít společný kompromis.

Jak vyřešit problém s bydlením v Praze? Shodne se TOP 09 s Piráty? Znepokojují Pospíšila předvolební průzkumy? V jaké kondici strana je?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}