Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Mám problém s mladou generací lékařů, jsou netrpěliví. Studium medicíny je dlouhý proces..." říká podnikatel Sotirios Zavalianis

Publikováno 13.6.2018 v 06:00
Sotirios Zavalianis - podnikatel

„Když jsem začínal, lidé si mysleli, že onkologie není dobrý byznys, proto nám umožnili začít podnikat. Pokud máte schopné lidi okolo sebe, tak se i z původně nelukrativní činnosti se dá udělat dobrý byznys,“ říká podnikatel ve zdravotnictví Sotirios Zavalianis.

„V našich nemocnicích jsme babyboxy odmítli, není normální takto odložit dítě,“ myslí si o morálních zásadách. V holdingu vlastní i porodnice. „V dnešní době moc nestojí mít děti, ale nový moderní styl je nemít děti a množí se rodičky nad 30 let.“

„Zdá se mi amorální, abychom poskytovali péči podle toho, jak má kdo velkou peněženku, to se v našich zařízeních neděje a ani se nebude dít. Problém s udržením lékařů u nás není, máme nadbytek doktorů. Problém je s mladou generací, studium medicíny je dlouhý proces.“ Pořád prý nedosahují v Česku takových mezd jako v zahraničí.

„Chtěl jsem v Česku vybudovat nejlepší psychiatrii ve střední Evropě, ale znemožnili nám dotaci. Peníze byly už předem rozděleny,“ říká podnikatel.

Je těžký boj vlastnit soukromé zdravotnické zařízení? Je onkologie dobrý kšeft? A jaké je české zdravotnictví?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}