Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Lídu Baarovou jsem neměla ráda, byla hloupá a chodila přes mrtvoly..." říká herečka Zdenka Procházková

Publikováno 22.8.2018 v 08:00
Zdenka Procházková - herečka

„Je mi dvaadevadesát a půl. Stáří jde pomalu, jednoho krásného dne se člověk probudí a najednou se cítí starý. V životě jsem cestovala moc a teď dělám ve Vídni jeden komerční seriál,“ říká legendární herečka Zdenka Procházková, která velkou část svého života prožila v zahraničí. „V Česku mi nebylo přáno a když jsme jednou jeli hrát do Vídně – já totiž uměla německy – a tam jsem začala jet za sebe a dostala tam nabídky.“ Tam, i v Německu, hrála v různých divadlech. Rakousko a Vídeň je podle ní noblesnější, než Německo.

Když hrála Lídu Baarovou, necítila se jako ona. Jejich osudy se podle ní nepotkaly. „Byla ctižádostivá, hloupá a šla přes mrtvoly. Je moje smůla, že jsem taková nebyla, zřejmě bych se dostala dál,“ myslí si. „Neměla jsem jí ráda, když jsem se s ní seznámila, tak se chovala jako největší německá hvězda, neměla v sobě žádnou skromnost.

„Mandlová byla svá. Byla to nymfomanka, kdo se jí líbil, toho si utrhla třeba jen na jednu noc. Byla to ženská, která nedělala žádné tajnosti a nedělala žádné německé filmy kromě jednoho. Nedrápala se za kariérou, zatímco Baarová využívala každého mužského, aby se dostala dál a dál.“

Nezalitovala paní Zdenka Procházková, že se vzdala slávy v Česku? Jak se dostala do zahraničí? A jak zemřel její manžel?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}