Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Dělám genderové audity ve firmách. Kontroluji dvojsmysly, sexismy, obtěžování. Padají hlavy…" říká genderová expertka Petra Kubálková

Publikováno 14.11.2018 v 08:00
Petra Kubálková - expertka na genderovou problematiku

„Legislativně máme stejná práva jako muži, v naplňování těchto práv však pokulháváme. Ve firmách děláme audit, při kterém vedeme rozhovory se zaměstnanci a manažery a jestli firma nepoužívá sexismy v reklamě,“ říká Petra Kubálková, expertka na genderovou problematiku. její služby si objednávají různé firmy, které se snaží změnit komunikaci se ženami. Na tento audit je možné požádat i dotaci.

„Sexuální obtěžování, bossing a obtěžování na pracovišti je věc, která je zakázaná. Ženy jsou velmi schopné, diskriminace může být i obrácená. V auditech je doporučení nevytvářet benefity, které by platily jenom na ženy. Měli by z toho mít výhodu všichni,“ myslí si expertka. „Statistiky říkají, že pořád nejsme tam, kde bychom být měli. Za stejnou práci, stejnou odměnu – napříč společností.“

Gender a nová média jí zaujaly z toho důvodu, že tento koncept dával hlas všem, kteří nebyli veřejně slyšet. „Chápu, proč se řeší pohádky. Jsou poplatné v době, kdy vznikaly. Zobrazují určité společenské normy, které se posunují. Pokud by někdo vytvořil pohádku poplatnou před 40 lety, tak nebude mít úspěch, protože by nereflektovala současnou dobu.

Jak se chovat k ženám? Jaké zkušenosti má Petra Kubálková s genderovou vyvážeností v českých firmách? Kdo je diskriminován a jak z toho ven? A odkud genderová problematika přichází?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}