×

Další video: „Hidžáb ve školách? Ne, ale je třeba respektovat soud. Láska a sex místo volebního programu u nás? To mi nic neříká.“ – konstatuje starosta Běchovic Ondřej Martan (ODS).

Countdown
Zrušit

"Česká divadla jsou dvacet let za těmi německými..." říká ředitel Činohry Národního divadla Daniel Špinar

„Celou hru znám nazpaměť, když ji zkouším. Pamatuju si každý detail. I režisér někdy musí zaskočit menší roli,“ říká divadelní režisér a umělecký ředitel Činohry Národního divadla Daniel Špinar. „Nahotu se snažím dělat decentně, při symbolických scénách se hodí.“ Hercům to prý nevadí, na všem se dá domluvit, i na případném zahalení. Do extrémů by prý nikdy nešel.

„Cítím ze starší gardy zvláštní napětí, přestávají chápat divadlo, které v současnosti děláme. Přišly další směry. Doba je jinde.“ Netýká se to však zdaleka všech starších herců. I tak jsme jakožto české divadlo prý tak 15 až 20 let za divadlem německým. Okolní divadla se Daniel Špinar snaží podporovat a překvapuje ho, že lidé nechtějí platit za umění.

Křičí ředitel Činohry Národního divadla na herce? Jak se konkrétně změnila česká divadla napříč dobou? V čem je činohra jiná v Praze a v Ostravě? O co šlo v kauze s bustou Rudolfa Hrušínského? A kdy naposledy odešel v půlce představení?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.