„Znám paní, kterou doma vítají rybičky. A ty, Xavere, jsi citově založený člověk, to mě při psaní překvapilo.“ – představuje Marie Formáčková novou knihu.

Tentokrát trochu netradiční povídání s Marií Formáčkovou (* 20. prosince 1952 v Benešově). Marie je absolventkou Petrohradské a Karlovy univerzity, pracovala dvacet let v časopise Vlasta, kde byla od roku 1989 šéfredaktorkou. Později byla šéfredaktorkou časopisů Květy a TV Revue. Od roku 2000 se věnuje publicistice a psaní knih na volné noze. Působí také jako středoškolská učitelka a je držitelkou ocenění za pedagogickou činnost v rámci ankety Zlatý Ámos. Současně je autorkou nové knihy Xaver, kterou představuje.

„Zvířata suplují do jisté míry společnost. Znám případy, kdy má někdo úzký vztah s kocourem, dokonce s rybičkami. Znám jednu paní, která říká, že s ní rybičky komunikují, dokonce ji vítají.“ – reaguje Marie Formáčková na populární Xaverovy příběhy se sousedkou a Jindříškem.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Když jsem o tobě psala, tak mě překvapilo, jak citově jsi založený člověk. To jsem si o tobě nemyslela. Mně přišlo, že bereš život hákem, ale ty tak hezky mluvíš o rodičích.“ – přestavuje Marie Formáčková novou knihu Xaver.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.


marie-formackovaxaversousedka-a-jindrisek

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.