„Ve Spojených státech je čest mít ve čtvrti policistu. U nás není bohužel vůle, abych mohl předat své zkušenosti. Díky herectví v seriálech poznávám nové prostředí. “ – říká strážník Petr Reif.

Petr Reif je strážník pražské policie, který několikrát navštívil útvar LAPD, „hodil“ si službu s psovody, dálničními policisty, ale i s běžnou hlídkou v centru Los Angeles. Zúčastnil se také výcviku jednotky SWAT a podporuje aktivity Nero Drinks. Věnuje se rovněž herectví. Hrál například v Bastardech, Ulici a dalších seriálech. Jak ho tyto aktivity naplňují?

„Díky herectví poznávám nové prostředí, zjišťuji, jak se to dělá, a to mne baví. Duší jsem však policista, strážník – člověk, který se snaží pomáhat lidem, a občas i trochu narušit jejich život.“ – říká Petr Reif.

„Jedu-li do Spojených států, nejsem úplně policistou, spíš takovým stážistou – pozorovatelem. Koukám, občas se do policejní práce zapojím. Ale spíš mne seřvou, že to zvládnou sami. Ale já se nemohu udržet.“ – vysvětluje Petr Reif.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

A čím to, že mají v USA lidé z policistů tak velký respekt? „Je to lidmi. Tam je jiná prezentace policie – jiná prezentace policejní práce vůči veřejnosti. Často dělají například videa, aby lidé pochopili, jak obrovská práce je zabezpečit velké akce. A ukazují, že jsou také normální lidé. Pokud ve vaší čtvrti bydlí policista, tak je to na rozdíl od Česka čest.“ – dodává Petr Reif s tím, že v Čechách není vůle, aby mohl předat své zahraniční zkušenosti.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

petr-reifpolicistastraznikusapolicie-v-usaherectviulicebastardilos-angelesrespektpolicejni-prace

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.