„S Británií budeme vyjednávat nové nastavení vztahů. Že vzdal Zdechovský volbu předsedy, vidím kriticky. Jiří Čunek je člověk s obrovským talentem, ale patří pouze do svého regionu.“ – říká Cyril Svoboda.

Jak vnímá, že se Marian Jurečka stal novým předsedou KDU-ČSL? Pomůže straně? Není naopak škoda, že se novým šéfem nestal Tomáš Zdechovský? Co soudí o Jiřím Čunkovi? Máme se podle bývalého ministra zahraničí, dnes vysokoškolského učitele a poradce Cyrila Svobody (KDU-ČSL), obávat, když Velká Británie opustila Unii? Co nyní nastane?

„Marian Jurečka podle mě z nabídky těch, kteří kandidovali, je to nejlepší. To znamená, že lidová strana sáhla po nejlepším z těch, kteří se nabízeli. Teď můžeme přát jenom hodně štěstí, aby se to povedlo. Zdechovský ukázal to, co jsem očekával – že to pět minut před vlastní volbou vzdal. To vidím kriticky. Na mě to dělá dojem, že věděl, že šance na zvolení není stoprocentní. Že je vysoká, ale ne stoprocentní.“ – konstatuje někdejší ministr zahraničí Cyril Svoboda.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Jiří Čunek je člověk s obrovským talentem. Za prvé vydržel s nervy to, co já nevydržím. Ale zároveň je to člověk, který je Bohem políbený regionální lídr. Je naprosto skvělý ve svém regionu, a to je prostor, kde se má angažovat. Jiné prostory podle mě nejsou pro něho.“ – dodává někdejší ministr zahraničí Cyril Svoboda.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

euvelka-britaniejiri-cunekmarian-jureckacyril-svobodakdu-csl

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.