Jiří Ovčáček: O přátelství s prezidentem, Trumpovi, SPD, Babišovi i zkušenostech s novináři. Proč je Soukup lepší než Moravec?

„Mám skvělého šéfa, s prezidentem jsme přátelé. O věcech diskutujeme. neprožívám muka, že musím něco říct do médií. Nestalo se mi, že bych v sobě musel něco lámat, v naší společnosti chybí schopnost debatovat. Prezidentova nenávist vůči novinářům je letitá zkušenost, jsou to věci,  které sahají hluboko do minulosti. Zeman je v politice stálicí, je úspěšný. Musí umět říct názory, které nejsou populární,“ říká prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v pořadu Xaver Live. Prezident se podle něj za Peroutku již omluvil za to, že se článek nenašel, nikoli za to, že výrok o Peroutkovi padl.

Ovčáčkův vztah k novinářům je dobrý. „V devadesáti pěti procentech vycházím kulantně, snažím se jim vycházet vstříc. Dokážu ale i velmi tvrdě zareagovat, to když novinář překročí určitou hranici. Když není zbytí, je potřeba na ty věci upozornit. Ti, co nejvíc vykřikují, že jsou dezinformátoři, tak je sami šíří.“

„S televizí Barrandov mám jenom samé dobré zkušenosti, rád do ní chodím. Nápad s Týdnem s prezidentem byl skvělý. Soukup umí pokládat i nepříjemné otázky, nebojí se, Moravcův pořad se přežil. Z pozvání premiéra do Bílého domu mám radost. SPD je strana, která se ve volbách dostala do poslanecké sněmovny a vadí mi, že je některými médii označována za extremistickou. Je to standardní strana s euroskeptickými názory, vycházejí svým voličům vstříc. Odvykli jsme si, že lidé mají různé názory,“ myslí si.

Česká televize podle něj nefunguje dobře. „Když bylo před prezidentskými volbami, celou dobu se starali jenom o to, aby měli perfektní záběry, jak jde o holi, do schodů, vchází do auta. Kdyby zakopl, tak by na Kavčích horách vybuchovaly ohňostroje.“ Myslí si, že když by chtěl politik spojovat, tak by nesměl říkat vůbec nic. Názor vždycky bude rozdělovat.

Jaký je Jiří Ovčáček doopravdy? Z čeho pramení Zemanova nenávist vůči novinářům? Proč je Jaromír Soukup lepší než Václav Moravec? A co si myslí o České televizi a dalších médiích?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.