Janek Rubeš: "Taxikářů se nebojím. Kdyby mi něco udělali, dokázali by, že mám pravdu..."

„Čecha nepoctiví taxikáři nenatáhnou, můj pořad byla reakce na seriál irského novináře Město podvodů, o kterých hlavní město řeklo, že si to vymyslel. Rozhodli jsme se si to sami vyzkoušet, předstíral jsem, že jsem americký turista a jel ze Staromáku na Václavák, tak ve mě vznikla chuť točit víc. Trošku se to zlepšilo, ale ne o moc. Udělalo mi radost, že už nejsou na nádraží cedule, ukazující na podvodníky, ale budu radši, až tam nebudou stát vůbec,“ říká reportér Janek Rubeš.

Natáčí pořad Honest Guide, kde cizincům odkrývá nekalé praktiky pražských taxikářů, ruličkářů a směnáren. Tento pořad má přes sto dílů. „Honest Guide na youtube byl vždycky v angličtině, některé díly se překládají a jsou s titulky. Na Seznamu jsou věci v češtině, které zpracovávají podobnou věc, ale z jiného pohledu. Cizince nezajímá, že si děláme srandu z toho, že máme hnusnou stanici Černý most a zase Čechy nebude zajímat, kde vysvětluju, jak fungují tramvaje v Praze.“

Podle Rubeše hodně lidí o podvodech v Praze neví. „Dlouhou dobu jsem nevěděl, že podvádějí směnárny. Průvodkyně mi říká, že s tím nic nenadělám, že je to tu 30 let. Když někde někdo brečí a bouchá hlavou o zeď, tak je něco špatně a stojí to za pozornost a měli bychom zavolat policii.“ Směnárny porušují a obcházejí zákony. Směnárníci i ruličkáři vědí, jak postupovat, aby jejich podvod nebyl víc než jen přestupek.

O Kajínkovi si myslí, že je to dvojnásobný nájemný vrah. „Je pravomocně odsouzený. Zabil někoho za peníze. Pokud z něj někdo dělá celebritu, se kterou se fotí děti je odporné. Jediné, co mě v souvislosti s ním zajímá je, proč někoho zabil.“ Myslí si ale, že děti obecně se fotí s kýmkoliv, ať už je vrah nebo politik. Dělají to proto, že je ten člověk medializovaný, ne proto, že by rozuměly tomu, s kým se fotí doopravdy, to se Rubešovi nelíbí.

Jaké jsou aktuálně jeho problémy s taxikáři? Jaký má názor na EU a brexit? Kolik lidí v Praze podvádí cizince? A jak se jeho otec dostal k rozhovoru s Rolling Stones? 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.