Jan Mühlfeit: O kariéře v Microsoftu, Billu Gatesovi, aféře Huawei i osobním růstu

„Kdybych chtěl s Billem Gatesem mluvit, asi by to šlo. Deset let je deset let, nebyla to jen jedna schůzka. Doprovázel jsem ho, když byl v Evropě, ale dělal jsem i na projektu pro nově vznikající trhy – Rusko, Brazílie nebo Čína. Gates byl takový, že mu mohli říkat pravdu, ale museli to mít podloženo daty. Vždycky říkával ‚když můžeš něco udělat, tak to udělej, vždycky můžeš prosit o odpuštění’ a taky jsem už párkrát o odpuštění prosil,“ říká host živého pořadu Xaver Live Jan Mühlfeit.

Do Microsoftu by už se nevrátil. „Udělal jsem dvě důležitá a dobrá rozhodnutí ve své kariéře – první, když jsem v roce 1993 šel do Microsoftu pracovat a druhé, když jsem na sklonku roku 2014 z Microsoftu odešel. Dvaadvacet je přeci jenom ve vrcholové pozici a v takové firmě dost. S Microsoftem stále komunikuji,“ říká. V současnosti pracuje jako osobní kouč.

„Mám to popsáno ve své knize. Mít kouče je možné na jakékoli pozici. Pouze 13 procent lidí chodí do práce, která je naplňuje. 87 % tam chodí, jen kvůli penězům. 42 % z nich jsou vytočení a jdou do práce, že vytočí i zbytek lidí. Byť má ale člověk práci, která ho baví, musí si i mentálně odpočinout, to je první poznatek. V úspěšné kariéře je potřeba zvítězit nejdříve ve své hlavě,“ je přesvědčen host.

„Já si myslím, že i popelář může být úspěšný i šťastný, pokud ho to bude bavit. Přeháníme to se vzděláním, nezáleží jakou máte vysokou školu. Je potřeba najít práci, která člověka bude naplňovat. Učíme lidi co je okolo, ale neučíme je, co je uvnitř. Naše ego jsou strachy o tom, co když selžeme, že nemáme dostatečně vysokou funkci, že nemáme dostatečně velké auto. Strachy jsou minulost a budoucnost a proto člověk nepodává dostatečně dobrý výkon,“ říká Jan Mühlfeit.

Byl Steve Jobs kromě skvělého vizionáře i výborný manažer? Jaké jsou metody osobního růstu? Jaký má Jan Mühlfeit názor na aféru Huawei? A jaké platformy sám používá?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.