„Honza Tříska byl můj švagr. A nabídku Donalda Trumpa jsem odmítl, protože nejsem velkým příznivcem prostředí kasin. Ale byl přátelský. I přes zvláštní fobii.“ – říká Ivan Chadima, světově proslulý hoteliér.

Kde vystudoval? Jak se ubírala jeho kariéra po maturitě? Jak probíhal jeho útěk z České republiky. Jaké nejslavnější hotely světa řídil? Co nejvtipnějšího světově proslulý hoteliér Ivan Chadima zažil? Jaké bylo jeho první setkání s Donaldem Trumpem a jakou nabídku od dnešního prezidenta Spojených států obdržel?

Zásadní vliv na Ivana Chadimu (17. října 1940) měl jeho dědeček, který mu imponoval svými schopnostmi, podnikavostí a životním optimismem. Ihned po okupaci v roce 1968 emigroval přes Německo do Kanady a USA, kde pracoval jako manažer hotelů Four Seasons, United Nations Plaza nebo Ritz Carlton. Po sametové revoluci se vrátil do Československa.

„Po roce 1968, když přijeli ‚přátelé‘, tak jsem odjel. Okupanti přijeli v úterý 21. srpna, já utekl v neděli. To jaro bylo v Praze úžasné. To byla doba naděje, i když můj tatínek byl skeptičtější. Ve čtvrtek jsem si šel pro výjezdní doložku. Dostal jsem povolení z vojenské správy. Nejprve jsem jel do Vídně. Rozhodl jsem se, že pojedu do Kanady.“ – říká proslulý hoteliér Ivan Chadima.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„V Kanadě jsem začínal jako číšník. Ale pražský Alcron, to byla úžasná škola. Bylo tam hodně lidí, kteří zažili časy první republiky. Ti skuteční profesionálové, ač jich byla půlka v StB a půlka u komunistů.“ – konstatuje proslulý hoteliér Ivan Chadima.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.


ivan-chadimajan-triskadonald-trumphotelieralcronemigraceprazske-jaro

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.