Andrej Babiš: "Maláčová slibuje věci, na které nemáme peníze. Novináři mi nikdy neodpustili, že jsem koupil MAFRU…"

„Být v oválné pracovně u nejmocnějšího člověka planety byl zážitek. Začalo to tím, že mi pochválil boty, tak jsem mu vysvětlil, že jsem si koupil nový oblek, abych nedělal ostudu. Než přišli novináři, bavili jsme se jako dva normální manželské páry a po jejich odchodu taky. Skutečně mě překvapilo, jak byl pozitivní, příjemný a energický. Byl úplně jiný, než když ho vidíme v televizi. Při návštěvě jsem mu dal mail z roku 2016, kdy ještě nevyhrál primárky a já už ho zval do Prahy a to se mu celkem líbilo,“ popisuje Andrej Babiš svou návštěvu u Donalda Trumpa.

Před Babišovou návštěvou se velmi diskutovalo o tom, že je pro prezidenta Miloše Zemana potupné, že Trump nepozval jeho. Váha se přikládala zejména jeho afinitě k východu. „Vysvětlil jsem mu, že náš prezident má vztahy s čínským i ruským prezidentem, že tam chodí všichni: Merkelová, i Macron mu prodává Airbusy. On promuje naše firmy. Já jsem s panem prezidentem vtipkoval, že jsme si to rozdělili. Já mám USA a EU, on Čínu a Rusko. Nemyslím, že Trump proti němu něco má, ale spíš než o něm jsme se bavili o obchodu,“ říká.

„Paní Maláčová slíbila, že navýšíme rodičovské příspěvky na 300 000. My to máme i v programu, ale není tam napsáno jak nebo kdy. Ministryně to už propagovala úřadu práce i rodičům. My jsme pak byli na koaliční radě překvapení, že pan ministr schválil příspěvek pro všechny, kdo se stali rodiči po roce 2020. Byl to kompromis vůči výživnému, který jsme nechtěli. Proto jsem se rozhodli to zpřísnit, protože oba rodiče, i když se rozešli, musí být odpovědni.“ ANO mělo v plánu dát 300 000 i těm, kteří do 31. prosince 2019 nevyčerpali současných 220 000. Maláčová podle něj slibuje věci, na které stát nemá peníze.

Babiš je nechvalně proslulý velkým množstvím kauz, které ho obklopují. „Od té doby, co jsem vstoupil do politiky mám čistý stůl, nevynořilo se na mě nic. Neberu peníze, na ministerstvu financí jsem udělal plno práce, snížil dluh. Co mě se vyčítá je klišé. Někdo si po 12 letech vzpomněl na Čapí hnízdo a všechny fejky kolem něj. ČR dostala do rozpočtu za Čapí hnízdo peníze. Vytahují se věci z mého bývalého podnikání. Novináři mi neodpustili, že jsem koupil MAFRU,“ obhajuje.

Jak probíhala návštěva Donalda Trumpa? O čem se spolu bavili? Budou se důchody dál zvedat? Co si myslí o kauze Václav Klaus ml.? Věří Faltýnkovi? Proběhne reforma exekucí? A jak vláda vyřeší bydlení pro mladé?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.