×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Zvednu ruku pro zadlužení, jinak nás okolní státy semelou. Každý bude muset zatnout zuby. Chybí nám polní nemocnice. Ve hře jsou vouchery na dovolenou pro všechny.“ – říká poslanec Jan Kubík.

Jan Kubík je politik a podnikatel, od října 2017 poslanec za hnutí ANO, od roku 2010 zastupitel a starosta Loučovic. Jak na tuto příhraniční obec dopadla koronakrize? Co ukázala? Čemu nyní musejí čelit takzvaní pendleři, tedy lidé dojíždějící za prací do zahraničí? A jak budeme letos trávit dovolenou?

„My jsme region, který je koronavirem postižen dvakrát. Zastavily se veškeré aktivity v cestovním ruchu, jelikož se nacházíme blízko hranic. Ztížily se nám podmínky po pendlery, kteří denně dojíždějí za prací do Rakouska a kterých my máme mnoho.“ – konstatuje poslanec ANO a starosta Loučovic Jan Kubík.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Dopadlo to tak, že firmy v Rakousku chvíli vyčkávaly, nicméně potom lidi povolaly zpět do práce, ale bylo to v té době, kdy lidé museli vyjíždět na tři týdny, a potom být čtrnáct dní doma v karanténě, což mnoho z nich nemohlo z rodinným důvodů absolvovat. Takže ti okamžitě dostali výpovědi.“ – dodává poslanec ANO a starosta Loučovic Jan Kubík. Podle něj si musíme uvědomit, že pendleři, což je skupina zhruba 60 tisíc lidí, sice pracují v zahraničí, ale peníze utrácejí v Česku.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jan-kubikloucovicekoronakrizekoronaviruspendleriprace-v-zahranicidovolenastarostaanocovid-19

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.