×

Další video: Koho živí nenávist? Rozvod pro všechny. A trvale udržitelná jeptiška.

Countdown
Zrušit
×

Zemřel Radim Uzel. Podívejte se na rozhovor na XTV.

Je hřích navštívit jeho přednášku? Kde je v sexuologii hranice, kdy se má o věcech hovořit zcela veřejně a člověk může očekávat zdravotní rady, anebo kdy jde již o bohapustou sprostotu? Jsou stále věci, které sexuologa Radima Uzla v praxi překvapují?

„Slováci tvrdí, že ano. Zejména biskupská konference.“ – uvedl Radim Uzel nejprve k otázce, je-li hřích navštívit jeho přednášku. „Na Slovensku to rozšířili na internetu. Já tam měl několik různých besed a akcí. Byl jsem překvapen, jak bylo vše dopředu vyprodané. Narvané sály. Oni totiž opravdu uveřejnili, že kdo půjde na moji přednášku, tak má hřích. Nemůže být lepší reklama.“

„Hranice, o čem se v sexuologii veřejně hovoří, se mění v průběhu času. Jinak to bylo před deseti lety. Jinak tomu bylo před dvaceti lety. Mění se to také podle média, které používáte. Například Česká televize v mládeži přístupném vysílacím čase zakazuje používat slovo erekce. To je nemravné slovo, které nesmí ani v reklamě v televizi zaznít. Je to zpřísnění. Není to tak, že by se morálka uvolňovala, přitvrzuje se.“ – konstatuje sexuolog Radim Uzel s tím, že v oboru ho nic nepřekvapí i vzhledem k tomu, že dělá dlouhá léta soudního znalce.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.