×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Zeman mě zlobí, protože fandí tomu trpaslíkovi z Kremlu... " říká legendární hlasatelka Kamila Moučková

Vzácným hostem XTV byla bývalá televizní a rozhlasová hlasatelka Kamila Moučková, členka Dvorany slávy TýTý, která v příštím roce oslaví devadesáté narozeniny. Úvodem se zmínila o smrti svých hereckých kolegů, Jana Třísky a Květy Fialové, kteří zemřeli pouhý jeden den po sobě. "Vždycky jdou tři herci za sebou. Já jsem úplně vyděšená. Je mi to líto, Honzu znám 50 let. Nemyslím si, že by spáchal sebevraždu, to v žádném případě. Květa měla Alzheimera, dokonce prý nepoznávala už ani svou dceru Zuzanku, takže to bylo asi vysvobození. Je to strašně smutné," říká Moučková.

Ve světle celosvětově probíhajících událostí posledních měsíců vyjádřila v rozhovoru své obavy o budoucnost světa. "Ten nájezd z Afriky a Asie na tu Evropu mně přijde dost hrozný. Já chápu, že odchází maminky s malými dětmi, tomu rozumím, chápu to a souhlasím s tím. Ale prokristapána, proč tisíce mladých kluků a mužských ve středním věku, kteří mají vzít flintu a jít bojovat za svou zemi, s plnýma kapsama eur a všemožných přístrojů, se hrnou do Evropy. Z toho mám strach. No a teď ten šílenec severokorejskej, to je magor, to je nemocný člověk. To je hrůza co se děje," varuje Moučková. "Evropská kultura půjde do háje. Tam se to podepíše strašně," dodává.

"Já jsem se narodila v osmadvacátém roce, v devětatřicátém roce, když přišel Hitler, mně bylo jedenáct. Přišel nacismus, druhá světová válka, osmašedesátý rok, komunisti… Já jsem se vlastně dobrala k demokracii ve svém životě až v roce devadesát. Poprvé jsem začala žít v demokratické zemi. Já si toho strašně vážím. To už nikdo neví, jak jsme stáli fronty na výjezdní doložku… Prokristapána, vždyť to je takový zázrak ta demokracie. Já jsem strašně ráda, že to je," říká bývalá hlasatelka, která jako první ohlásila na obrazovce tehdejší Československé televize invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968.

V době, kdy zbývá necelý měsíc do voleb do Poslanecké sněmovny, zatím není rozhodnuta, komu hodí svůj hlas. O své účasti u volební urny však nepochybuje, přestože moc nedůvěřuje politikům ani stranám. Jinak tomu není ani v případě současného prezidenta Miloše Zemana. "Já znám Zemana 50 let, nebo dokonce 60. Vím, že je to nesmírně vzdělaný, chytrý pán. Já nevím, co se s ním stalo, jestli se prostě zbláznil do toho lidového, hospodského žargonu. Já nevím, co se s ním stalo a štve mě to. Je to úplně jiný člověk a navíc mě strašně zlobí, že fandí tomu trpaslíkovi v Kremlu," říká zarytá odpůrkyně komunistického režimu, kterou prozatím jako kandidát na prezidenta oslovil Jiří Drahoš.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.