×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

"Zdravotnictví je zdevastováno, porušují se zákony..." říká předseda lékařů Milan Kubek

Hostem XTV byl doktor Milan Kubek, předseda České lékařské komory. "Za stávajících podmínek nejsme schopni občanům garantovat patřičnou úroveň lékařské péče. Zdravotnictví je zdevastováno a funguje jen díky porušování zákoníku práce. Není dostatek personálu, situace je vážná," varoval Kubek.

"Každý pátý lékař odchází po vystudování do zahraničí. Na jejich místa přichází lékaři ze zemí bývalého sovětského svazu, už ani Slováci k nám nechodí pracovat. Po 25 letech českého zdravotnictví je úroveň platů katastrofální," řekl během rozhovoru, ve kterém se tvrdě opřel do českých politiků.

Podle Kubka se totiž politici tváří, že se nic neděje a raději předstírají, že je vše v pořádku. "Zdravotnictví bude vždy nějak fungovat, i v rozbombardovaném Berlíně se lidem dostalo ošetření. Vše je ale postaveno na nedodržování zákoníku práce. Když dojde k zanedbání péče, odnese to jen nejnižší pěšák," uvedl Kubek. Podle něj je jiná situace v Praze a na venkově, kde se kvalitní lékařské péče obyvatelé nemohou domoci, přičemž ale platí stejně vysoké zdravotní pojištění jako všichni ostatní. 

Kubek kritizoval také zamýšlený koncept univerzitních nemocnic, který by odstátnil poslední zbytky nemocnic: "Nemohly by získat podporu od státu, zadluží se a někdo je zprivatizuje." Kubek také varoval před alternativní medicínou, která je podle něj postavena na placebo efektu. 

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.