×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

“Za posledních 10 let nikdo nezahájil více kilometrů dálnic než já. Vlaková trasa Praha-Brno za hodinu a půl? Trasa zatím nikde nevede…” říká ministr dopravy Dan Ťok.

„V případě D1 jsme málo komunikovali ve věcech, které se tam děly. Čeká nás vleklý soudní spor. V zúženém úseku 12 tomto víkendu odstraníme svodidlo, od nové stavební sezony – od dubna – chci, aby tam nastoupila nová stavební firma, kterou budeme vyrábět v blízké době. Ministr by měl být ohodnocen, podle toho, kolik kilometrů je schopen připravit a zahájit,“ říká současný ministr dopravy Dan Ťok.

Je přesvědčen, že za posledních 10 let nezahájil víc kilometrů dálnic, než on. „Jsme připraveni na další části D1, je potřeba dálnici opravit v dalších pěti úsecích, dálnice bude opravována i příští rok. Z mého pohledu kolapsy nejsou. Po ŘSD jsem požadoval, aby nacenili službu, kterou bychom při kolonách udělali a navezli tam pro čekající řidiče vodu,“ myslí si. Líbilo by se mu, kdyby tam byla více zasahovala policie, která by kolony usměrňovala.

Xaver Live ZDE

Vlak v Prahy do Brna za hodinu a půl přijde až ve chvíli, kdy se trasa postaví – na zelené louce, kde zatím nevede. „Je to hotové tak ze dvou třetin, je třeba to projednat a dostat do svých zásad. Půjde o novou trať která neexistuje, bude třeba vykoupit nové pozemky a dohodnout se se sousedními zahrádkami. Pracuje se na tom velmi intenzivně. Více se o tom dosud debatovalo, než realizovalo.“

„Určitě se bude jezdit dříve tento koridorem, než námořní dopravou Dunaj-Odra-Labe. Nezavrhoval bych ani tento kanál. Labskou větví se ale zabývat nemáme, překonat 400 metrů výšky by se nevyplatilo,“ myslí si Ťok.

V čem udělal ministr dopravy chybu? Jak to vypadá s dálnicí D1? Přijdou nové pravidelné vnitroletecké linky? A dojde k diskutovaným změnám pro řidiče kamionů?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.