×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Vztah k Číně je vyhrocený. Aktivní kontakty s Čínou se démonizují. Informace jsou zkreslené, ale i Čína dává často nekorektní informace…“ – říká sinolog Vít Vojta.

S jakým pocitem sleduje, že k nám z Číny přišla nemoc COVID-19? Dostávají podle sinologa Víta Vojty občané z médií správné informace na trase Čína Česká republika? Jak je možné – viděno jeho očima –, že monopol na informování o Číně má v Česku organizacre Sinopsis?

Sinolog a právník, narozen v beskydské Čeladné v roce 1968. Pracuje v Praze a v Šanghaji. Vystudoval sinologii a etnologii na FF UK u Jaromíra Vochaly a Oldřicha Krále. Absolvoval stáž na Univerzitě jazyka a literatury v Pekingu. Právo zakončil na Západočeské univerzitě v Plzni u prof. Karla Eliáše diplomovou prací „Srovnání českých a čínských kapitálových společností“.

„Určitě je to neradostné (že k nám z Číny přišla nemoc COVID-19, pozn. red.), ale mnohem nepříjemnější jsou mediální fámy, které se kolem toho spouštějí. Nejprve se z americké strany spustila nálepka čínský virus. Například ministr zahraničí Evropské unie se k tomu vyjádřil tak, že COVID-19 není čínský virus, stejně jako španělská chřipka nebyla španělská.“ – míní sinolog Vít Vojta.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Podle všeho to skutečně v Číně začalo. Začalo to v oblasti města Wu-chan, ale asi není zapotřebí to nálepkovat. Skoro 60 procent mediálních výstupů v České televizi a v Českém rozhlase vytvořilo pět zástupců organizace Sinopsis. Proto jsme spustili web, kde mohou experti zveřejňovat své příspěvky a články.“ – dodává sinolog Vít Vojta.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

vit-vojtasinologcinasinopsispandemiekoronaviruscovid–19media

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.