×

Další video: Menstruační chudoba, klimatický žal a Xaver plete

Countdown
Zrušit
×

„Vzpomínám si, že ještě v roce 1983 mi žádný ze zpěváků neodpověděl na pozdrav, za pár let za mnou chodili sami. Nové album Moment jsem chystal 5 let.“ – říká Dalibor Janda

Jak prožil zpěvák a skladatel Dalibor Janda dobu koronavirového šílenství? S jakými zdravotními problémy sám bojoval? Kdy a kde pokřtil nové album po 40 letech profesionální kariéry? Kolik koncertů ho ještě čeká do konce roku a proč se lidé dnes bojí chodit na kulturní akce? Kdy byl na samotném vrcholu ve své hudební kariéry a jak to poznal? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá v aktuální rozhovoru v pořadu X Talk.

„Co se týká covidu, záleží, z jaké strany to člověk vezme.“ – říká úvodem Dalibor Janda. A popisuje: „Z hudební strany mne to zasáhlo tím, že jsem pět let vytvářel nové album a že před rokem jsem to chtěl v tuto dobu vydat, a pořád jsem to zdržoval, takže se to povedlo až teď v Brně. Co se týká celé této doby, to jsem si prožil svoje: ačkoli jsem koronavirus neměl, tak jsem chytil něco zrovna tak pitomého. Zápolil jsem s tím půl roku. Už o tom ani nechci mluvit...“ (Vysoký cholesterol mu podle médií ucpal tepnu, takže se ocitl na pokraji smrti, pozn. red.)

„Živé hraní jsme začali v létě, kdy jsme do této chvíle odehráli asi třináct koncertů. Nyní nás ještě asi pět koncertů čeká do konce roku. Ale říkám, čeká, protože nevíme, jak to dopadne.“ – podotýká Dalibor Janda.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live

A upozorňuje: „Lidé mají docela strach na koncerty chodit. Vidíme tam takové podivnosti, že mi lidé píšou na Facebook, co mají dělat, když nejsou očkovaní, když nejsou testovaní, že už to nestihnou, a tak dále.“

Zde můžete podpořit projekt televize XTV.

dalibor-jandahudbazpevakskladatelcovidkoronavirusnova-deskanove-albumkoncertyzive-koncertynemocdietavysoky-cholesterol
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.