×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Vyvěšení kurdské vlajky má smysl. Zavlažovat budeme dešťovou vodou, tu stáhneme do podzemních nádrží.“ – říká starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09).

Proč považuje starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) vyvěšení kurdské vlajky na radnici za důležité z hlediska symboliky? Jak to vypadá s výstavbou nových bytů? Proč je špatně nastaveno rozpočtové určení daní a jak řeší téma vody?

Čtyřicátník Jiří Ptáček (TOP 09) – podnikatel v IT – v Praze 3 bydlí od narození. Od svých 19 let vede softwarovou firmu NETservis s.r.o., která se zabývá vývojem internetových projektů. Na Žižkově působil i jako vedoucí skautského oddílu Lumturo.

„Já myslím, že vyvěšení kurdské vlajky důležité je. Samozřejmě to není věc, proč jsme na radnici, není to hlavní téma, ale určitý přesah v podobě věnování se okolí smysl určitě má. Všichni sledujeme, co se děje na pomezí Turecka a Sýrie. Shodli jsme se v širší skupině, že se nám to nelíbí. O Kurdistánu jako národu, který nemá vlastní stát, jsem se dozvěděl před dvěma lety od prodavače kebabu. Ta vlajka je důležitý symbol pro lidi, kteří tady s námi bydlí. Říkáme jim tím, že nám na nich záleží.“ – konstatuje starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09).

Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Voda je také naše téma. V létě se celé město rozpálí, beton žhne, současně stoupá potřeba zeleně. Jak loni, tak letos došlo k tomu, že nepršelo. Zelené plochy hnědly. To se do vnímání veřejného prostoru promítá. V Praze se zalévá pitnou vodou, to je sporné. V projektech, které chystáme, je proto svádění dešťové vody do podzemních nádrží, které již existují. Má to smysl a ekonomicky to vychází levněji.“ – podotýká starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09).

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

kurdistankurdska-vlajkajiri-ptacekpraha-3toop-09starostavoda

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.